Bunu Yapan Adalet Bakanı’nın Eşi: İşe Uğramadan 5 Yıl Boyunca Maaşını Aldı

Birgün Gazetesinden Hüseyin Şimşek’in iddiasına göre Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün eşi ve aynı zamanda Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’un kızı İlknur Gül, 5 yıllık memuriyet hayatının büyük bir bölümünü “izinli” olarak geçirmiş. Hatta İlknur Gül, 15 Aralık’ta Saray’a atanmış. 


Birgün’den Hüseyin Şimşek’in haberinde kamuoyununun skandallarına alışık olduğu AKP’nin yeni bir skandalına yer verildi. Habere göre şu anda Adalet Bakanı olan Abdülhamit Gül ile Kamu Başdenetçisi olan Şeref Malkoç, özellikle HAS Parti’den ayrıldıktan sonra yıldızları parlamış ve bu iki isim basamakları hızla atlamaya başlamış. Parti içerisinde çeşitli görevlere atanan Abdülhamit Gül, 24 Haziran seçimlerinde bir anda Adalet Bakanı olmuş. Tıpkı Abdülhamit Gül gibi eşi İlknur Gül de yıldızı bir anda parlayan isimlerden. 5 yıllık memuriyetinin çoğunda görevinde bulunmayan İlknur Gül, iddiaya göre, Saray’ı atanmış. 


Abdülhamit Gül’ün HAS Parti’den ayrılıp Adalet ve Kalkınma Partisi’ne geçmesinin ardından Gül, eşinin de parti içinde çeşitli görevlere atanmasına yardımcı olmuş. Parti yönetiminde görev yaptığı süre içerisinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde işe başlayan İlknur Gül, çalışmış gözüktüğü 5 yılda işe neredeyse hiç uğramamış. 


Kadrosu Büyükşehir Belediyesi’nde gözüken İlknur Gül, işe hiç gitmeden maaşını da aldığı ortaya çıktı. Belediyedeki görevine başlamasından kısa bir süre sonra doğum iznine ayrılan İlknur Gül, doğum izninin bitmesine rağmen 14 Eylül 2015 tarihinden itibaren de doğum yaptığı için iki yıl ücretsiz izin talep etti. İlknur Gül’e yasada belirtilen süre düşünülerek 1 yıl 11 ay 5 gün izin verildi. Gül, bu izni biter bitmez 19 Ağustos 2017 tarihinde bir yıl süreyle yeniden ücretsiz izne çıktı. 


İki ay sonra ücretsiz iznini keserek 17 Ekim tarihinde yeniden Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanlığı’ndaki görevine tekrar döndü. Fakat dönmesi ile ayrılması bir oldu. İlknur Gül, göreve başladığı günün ertesinde geçici görevle Başbakanlık’ta görevlendirildi. Habere göre Gül, orada da aynı yöntemlerle işe gitmeyip maaşını aldı. Başbakanlığın kapatılmasının ardından yeniden Ankara Büyükşehir Belediyesindeki görevine döndü. Hüseyin Şimşek’in haberinde ayrıca İlknur Gül’ün kısa bir süre önce 15 Aralık itibariyle Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı’nda “mimar” kadrosu ile işe başladı. Bunu Yapan Adalet Bakanı’nın Eşi: İşe Uğramadan 5 Yıl Boyunca Maaşını Aldı” için bir yorum

  • Haziran 3, 2019 tarihinde, saat 2:17 am
    Permalink

    Haram zıkkım olsun bunlara .ben biliyordum bunların 20 yildir ne olduklarını

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir