Çorum Hitit Üniversite’nde Profesörün Küfür Ettiği Videoyu Kayda Alan Doçent Esin Güllü Kimdir?

Çorum Hitit Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi’nde yaşanan olaylarla çalkalanıyor. Bir profesör ve doçent arasında çıkan kavgada profesör Faruk Yamaner, ağzını bozarak doçente küfür etmiş ve bu görüntülerin doçent tarafından kayda alınıp sosyal medyada paylaşılması ile olay çok geniş kitlelere ulaştı. 

Tartıştığı doçente “senin nasıl doçent olduğunu biliyorum” ben diyen Faruk Yamaner, videonun ilerleyen kısımlarında sinirlenerek “benim profesörlüğüme laf edenin anasını avradını…” diyerek küfür etmiştir. 

Profesör: Faruk Yamaner 

Görüntülerin sosyal medyada gündem olmasının ardından profesörün isminin Faruk Yamaner olduğu ortaya çıktı. Yamaner ayrıca, fakülteye oğlunu ve gelinini öğretim görevlisi olarak işe alması nedeniyle haberlere konu olmuştu. 

Doçent: Esin Güllü

Profesörün küfür ettiği videoyu kayda alan kişinin doçent Esin Güllü olduğu ortaya çıktı. Esin Güllü ve Faruk Yamener ismi sosyal medyada gündem oldu. 

Esin Güllü Kimdir? 

1987-1992 yılları arasında Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi / Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nde tamamlayan Esin Güllü, daha sonra 1994-1997 yılları arasında İnönü Üniversitesi’nde Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ardından da 2003-2007 yılları arasında Gazi Üniversitesi’nde Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı’nda doktorasını tamamladı. 

2015 yılından beri Hitit Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda doçentlik yapan Güllü 2007 ile 2015 yılları arasında İnönü Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü, Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Anabilim Dalı’nda yardımcı doçentlik görevinde bulunmuştur. 

Güllü ayrıca 2015 yılından beri Hitit Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği’nde bölüm başkanı olarak görev yapmaktadır. 

Esin Güllü, yüksek lisans tezini Beden Eğitimi ve Spor Öğrencilerinin Öss Puanlarının Akademik Başarı Puanlarına Etkilerinin Tesbiti ve Fiziksel-fizyolojik Performanslarının Ölçülerek Değerlendirilmesi üzerine yapmış ve Faruk Yamaner de danışmanı olmuştur. 

Güllü doktora tezini ise Sedanterlerde ve Dayanıklılık Sporcularında Maksimal ve Submaksimal Egzersiz Sonrası Oluşan Oksidan Stres ve Antioksidan Düzeylerinin Karşılaştırılması üzerine Kemal Tamer danışmanlığında yapmıştır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.