Emine Erdoğan’ın Ultra Lüks Hermes Marka Çantası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlarına yaptığı konuşmayı hatırlayalım ne demişti: “Lüks yaşamdan uzak durun”. Lüks yaşamdan neden uzak durun demişti ülkemizin cumhurbaşkanı? Zira lüks yaşarsanız başkalarını da lüks yaşamaya özendirirsiniz. Zira siz lüks yaşarsanız sizi takip edip lükse yönelen milyonlarca kişi olabilir. Peki Emine Erdoğan, yani first-lady’nin çantası? O lükse girmiyor mu? Yani benim söylediklerim beni ilgilendirmez mi oluyor?

 

Emine Erdoğan’ın çantası, Hermes, internette 210 bin TL olarak fiyatı belirlenen ultra lüks çanta.

Üstelik bu siyasilerin ilk değil. Bekir Bozdağ’ın bir saati vardı hatırlarsanız. O da yine ultra lüks bir saatti.

Yani şimdi Emine Erdoğan geçenlerde Arakan’a gitmemiş miydi? Arakan için ağlamamış mıydı? Peki bu çanta sizce kaç Arakanlı Müslümanın aç karınlarını doyurur? Kaç Arakanlı Müslümanın evlerini yeniden inşa eder?

Hermes çantaların fiyatlarını zor değil Google’dan aratın. Dünyanın en pahalı çanta üreten firması. Fiyatlar 20.000 TL’den başlıyor.

Emine Erdoğan’ı düşünmek gerek. Nedir? Büyükçe kitleleri etkileyen, ülkenin en etkili siyasi şahsiyetinin eşi. Kendilerini sorguladığımızda altında temsil ettikleri yine bir o kadar büyük kitle çıkıyor. Yani Emine Erdoğan’a yöneltilen eleştiriler sadece ona değil, temsil ettiği büyük bir kitleye yapılıyor aynı zamanda.

Hani imam yellenirse cemaatin ne yapacağı malum. Eğer birileri size lüksten uzak durun diyorsa bunu gerek kendisinden gerekse yakınındakilerden belli etmesi gerekir.

Skandalların ardı arkası kesilmiyor. Bakalım bir başka skandalda nelerle karşılaşacağız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: