Sağlık

H100 Aşısı Nedir?

Botoks ve h100 aşısı son yılların sık uygulanan popüler medikal estetik prosedürlerinden biridir. Uzman Dr. Şafak Göktaş alanının önde gelen isimlerinden biri olarak başarılı medikal estetik prosedür uygulamaları ile farklı yaş grubundan kişilere istedikleri görünüme ulaşma, etkili ve doğal sonuçlar alma imkanı sunmaktadır. H100 aşısı diğer pek çok medikal estetik prosedüre kıyasla daha yeni ancak bir o kadar da başarılı bir cilt gençleştirme kokteyli olarak etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Diğer gençleştirme kokteyllerine kıyasla son derece zengin içeriği ile ön plana çıkan h100 aşısı çeşitli nedenlere bağlı olarak sarkma, kırışma, nem kaybı ve zarar meydana gelen ciltlerin nem tutma kapasitesinde artış sağlar. Yaş alma sonucunda cildin sentezleyemediği mineraller, peptitler, aminoasitler ve vitaminler gibi yapı taşlarının cilt altına hazır bir şekilde verilmesine imkan verir. H100 aşısı cildin tüm ihtiyaçlarını giderdiği gibi genç, canlı ve elastik bir görünüm kazanılmasında da etkili bir rol üstlenir.

Cilt bakımının doğru ve düzenli bir şekilde uygulanması cilt sağlığı açısından son derece önemlidir. Bununla birlikte genellikle bireyler gün içerisindeki yoğunluk nedeniyle rutin cilt bakımı uygulamalarına zaman ayırlamayacak hale gelir ya da bu rutini unuturlar. Buna bağlı olarak ortaya çıkması olası zararın minimize edilmesi için h100 aşısından faydalanılabilir. H100 aşısının içinde yer alan hyaluronik asit gençlik aşısının etkisini üst noktaya taşıyan en önemli faktördür. H100 aşısında hyaluronik asidin yanı sıra cilt açısından son derece faydalı olan mannitol de bulunduğu için en etkili cilt gençleştirme tedavilerinden biri olma özelliğine sahiptir. İçeriğinde bulunan bileşenlerin etkisiyle h100 aşısı cilt dokularının ömrünü uzattığı gibi ödem sökücü etki de taşır. Cidin ihtiyaç duyduğu nemi almasını sağlayan peptitler, antioksidanlar, aminoasitler ve vitaminler derin dokuları besler ve cildin gençleşmesini sağlar. Çevresel etkenlere ve yaş almaya bağlı olarak cildin normal şartlar altında üretmemesi gereken kimyasallar yeterli ölçüde sentezlenemediğinden yaşlanma belirtileri ortaya çıkar. H100 aşısı cildin kendini onarma ve yenileme aşamasında ihtiyaç duyduğu tüm bileşenleri içeren bir kokteyl olması nedeniyle son derece sık bir kullanıma sahiptir.

H100 Aşısı Faydalı mıdır?

Cildin genç yaşlarda sahip olduğu üstelik düzenli olarak üretebildiği mineraller, peptitler, vitaminler ve asitler h100 aısının içeriğini oluşturur. Hyaluronik asit, pro collagen, hexapeptit-8, aminoasitler, organik silika, B16, mannitol, pentapeptit-18, DMAE, mineraller ve B1 kısacası sağlıklı bir cildin sahip olması gereken bileşenlerin tümü bulunur.

Hyaluroik asitin sahip olduğu yüksek miktarda nem kapasitesinin nedeni moleküler yapısıdır. Bu yüzden cilt sürekli olarak nemli kalabilmektedir. Hyaluronik son derece zengin bir içeriğe sahiptir ve bu sayede derin dokuları eksiksiz bir şekilde besleme görevini üstlenir. H100 aşısı ise hyaluronik asit bazlı olduğundan etkili ve uzun süre kalıcı nemlendirme sağlar. Bunun sayesinde derin dokularda kendini onarma süreci ile gençleşme başlaması mümkün olur.

Bunların yanı sıra h100 aşısı enjeksiyonuna bağlı olarak cilt altı dokular kendi kendini onarmaya başlar. Cilt alt katmanlarından başlayan yenilenme sonucunda elastikiyet artar. Ciltteki kolajen üretiminin tetiklenmesi sonucunda yüzde daha aydınlık bir görünüm ortaya çıkar. Bunun doğal bir sonucu olarak yüz hatları belirginleşir. Aynı zamanda oluşan belirli bir düzeyde lifting etkisi sayesinde ciltte yukarı doğru toparlanma fark edilir bir hal alır. H100 aşısı ciltteki lekelerin hafifletilmesini sağladığı gibi yeni leke oluşmasına karşı bir koruyucu görevi üstlenir. H100 aşısı cilt gençleştirme ve kırışıklıkların giderilmesinde kullanılmakta olup yaşlanma karşıtı etkisi dolayısıyla son derece popülerdir.

H100 Aşısı Nasıl Yapılır?

H100 aşısının ilk adımı tüm medikal estetik prosedürlerde olduğu gibi uygulama bölgesinin sterilize edilmesi ve lokal anestezi uygulanmasıdır. Lokal anestezi etki ettikten sonra cilt antiseptik solüsyonlarla temizlenir ve H100 aşısı enjeksiyonuna hazır hale getirilir.

H100 aşısı çok ince uçlu iğnelerle enjekte edildiğinden uygulama sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez. Uygulamanın yoğunluğu ihtiyaçlar ve cilt özellikleri değerlendirilerek kişi özelinde belirlenir. Yaşlanma etkilerinin fazla olması durumunda enjeksiyon noktaları ve doz artışı söz konusu olabilir.

H100 aşısı enjeksiyonu ortalama 25 ila 30 dakika içinde tamamlanır. Uygulamanın ardında enjeksiyon bölgesinde hafif kızarıklıklar oluşması mümkündür. Bu durum kendiliğinden düzelebilmektedir. Genellikle 40 yaş üzerinde olan veya yaşlanma etkileri belirgin olan kişilerde 1 ila 2 haftalık aralıklarla 4 seans uygulama yapılır. Son seansın tamamlanmasından 6 ay sonra h100 aşısı enjeksiyonu yinelenebilir. H100 aşısı 6 ila 8 aylık periyotlarda tekrar edilmesi halinde cilt kendini onarmaya devam eder ve anti-aging koruma sağlanır.

H100 aşısı ile cilt gençleştirmenin yanı sıra el, boyun, dekolte bölgesi ve göz altı bölgesinde de etkili sonuçlar alınabilir. Özel bir sorunu veya elastikiyet kaybı gibi sorunlar yaşamayan kişilerde h100 aşısı ile etkili sonuçlar sağlanabilir. H100 aşısı otuzlu yaşlardan itibaren farklı cilt tiplerine sahip olan kadın ve erkek tüm hastalara uygulanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi