Muhalif Değil Terörist: Barış Atay

Hepimiz onu Arka Sıradakiler’in Saffet’ti olarak biliyoruz. Ya da Twitter’dan. Son günlerde Barış Atay ile ilgili bir şeyler yazma ihtiyacı hisseden birisi olarak görüşlerimi paylaşma zorunda hissettim. Barış Atay, muhalif değil teröristtir, Türk ve Türkiye düşmanıdır, koyu bir ırkçı ve daha ötesi Faşisttir.

Ülkemiz solcularının kendisini bu kadar sevmesini, Twitter’da inanılmaz etkileşim almasına destek olması hayreti mucip. Zira kendisi bir muhalif olmaktan öte Irkçı, faşist, PKK ve Kürt güzellemesi yapan bir kişiliktir. Bu güzellemeleri yaparken de ”muhalif” kimliğini kullanmaktan, ”muhalif” kimliğini zedelemekten geri durmamış, kendisine muahlif kelimesi bir maske, kalkan yapmıştır.

Şu anda Türkiye’de solun büyük bir kısmı hükümetin Afrin Operasyonu’nu siyaseten desteklemiyor ya da olayların öncesinde de zaten destek verdiklerini açıklamıyorlardı. Fakat günlerce televizyonlardan duyurulan haberler sonucu Afrin Operasyonu, 20 Ocak’ta başladı.

Sağ kolunda yazılı olan dövme ”no pasaran” İspanya İç Savaşı’nda Faşist Franco rejimine karşı direnişin sembolü olmuştu.

İş eğer Mehmetçik, Türk askeri ve sınır güvenliği gibi konular olunca hükümetin ne olduğuna bakılmaksızın devlet desteklenir. Çünkü bu vatanın içinde olmak bunu gerektirir. Muhalif olabilirsiniz, AKP hükümetini hiç sevmiyor da olabilirsiniz hatta yedi göbek CHP’li de olabilirsiniz ama bu sizin düşmanca Twitler atmanızı meşru kılmaz.

Barış Atay, halkın yanında duran, mazluma arka çıkan, ezilen vatandaşı her zaman kollayan bir profil çizse de büyük bir Türk ve Türkiye düşmanlığı olduğu apaçık ortada.

Türk solcularının da kendisini gereksiz yere şişirmesi ya da pohpohlaması da zamanla kendisinin haddini aşmasına neden olmuştur. Twitter’da paylaştıklarına, favladıklarına ve retweet ettiklerine baktığımız zaman Barış Atay’ın Türk solcusundan beklenmeyecek kadar agresif olduğunu görüyoruz. Kendisinin ”Afrin Operasyonuna Hayır” hashtagine yazdıklarından da kendisinin muhalif değil terör sevicisi olduğu yine apaçık ortada.

Biosunda yazan ”Faşizme karşı birleşmeyenler, faşizmin zindanlarında buluşurlar.” sözü ile taban tabana zıt bir profilde olan Barış Atay hakkında muhalif demek, ona solcu demek, Türk solcusuna ve muhalifine yapılan büyük bir hakaret demektir.

Kendisine yakıştırılan ”muhalif” kelimesi sadece Twitter’ı takip ettiğinizde dahi anlamını kaybediyor. Bir anlamda muhaliflikle hainlik sınırında kalan Barış Atay’ın şovenist agresif tutumları ile gündemde kalması sadece Türk solcularının değil Kürt faşistlerin de destekleriyle olmuştur.

Barış Atay’ın Twitter Adresi

3 thoughts on “Muhalif Değil Terörist: Barış Atay

 • Şubat 13, 2021 tarihinde, saat 20:47
  Permalink

  Bir ülkede insan haklarını demokrasiyi savunmak teröristlik değildir. Bir hayvanı ,bir ağacı savunmak teröristlik değildir. Bilakis ülkede asıl ihanet girdabında olan sizlersiniz. Sizin gibi milliyetçi ve dini duygularla insanları değerlendirenlerdir. Bugün Avrupa gelişimini neye borçlu: Tam 500 yıl önce milliyetçi bağnaz duyguları yıkıp yerine bilimi ve aklı esas alan bir yönetim anlayşını benimsediği için gelişti. Bu adalet terazisi birgün sizi de tartacaktır. Ayarlarıyla oynamk asıl sizin gibi milliyetçi görünen legal teröristler hayindir. Bir ülkede demokrasi ve özgür düşünceye karşı çıkmak o ülkenin gelişimine engel olmaktır. Öyle ya Türk dedin mi akan sular durur. O faşist beyninizle bu ülkeye ne kadar zarar verdiğinizi asla anlayamazsınız. Asıl teröristler asıl hainler asıl illegaller ülkesinde demokrasi ve özgür düşünceye sahip çıkanlardır. Gelişmiş tüm devletler gelişmişlikleriini buna borçludur.

  Yanıtla
 • Ağustos 9, 2021 tarihinde, saat 14:05
  Permalink

  Nasıl bir karalama kampanyası bu ya anlamıyorym. Nerden vuracağınızı şaşırmışsınız. Arkası bomboş iddialar ve iftiralar bunla. Boş bi yazı olmuş yani.
  Teşekkürler

  Yanıtla
 • Ekim 26, 2021 tarihinde, saat 08:45
  Permalink

  Barış Atay ADAMDIR!!!!

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi