Muhalif Değil Terörist: Barış Atay

Hepimiz onu Arka Sıradakiler’in Saffet’ti olarak biliyoruz. Ya da Twitter’dan. Son günlerde Barış Atay ile ilgili bir şeyler yazma ihtiyacı hisseden birisi olarak görüşlerimi paylaşma zorunda hissettim. Barış Atay, muhalif değil teröristtir, Türk ve Türkiye düşmanıdır, koyu bir ırkçı ve daha ötesi Faşisttir.

Ülkemiz solcularının kendisini bu kadar sevmesini, Twitter’da inanılmaz etkileşim almasına destek olması hayreti mucip. Zira kendisi bir muhalif olmaktan öte Irkçı, faşist, PKK ve Kürt güzellemesi yapan bir kişiliktir. Bu güzellemeleri yaparken de ”muhalif” kimliğini kullanmaktan, ”muhalif” kimliğini zedelemekten geri durmamış, kendisine muahlif kelimesi bir maske, kalkan yapmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Bir Nefes Al ve Bir Adım Öne Çık!

Şu anda Türkiye’de solun büyük bir kısmı hükümetin Afrin Operasyonu’nu siyaseten desteklemiyor ya da olayların öncesinde de zaten destek verdiklerini açıklamıyorlardı. Fakat günlerce televizyonlardan duyurulan haberler sonucu Afrin Operasyonu, 20 Ocak’ta başladı.

Sağ kolunda yazılı olan dövme ”no pasaran” İspanya İç Savaşı’nda Faşist Franco rejimine karşı direnişin sembolü olmuştu.

İş eğer Mehmetçik, Türk askeri ve sınır güvenliği gibi konular olunca hükümetin ne olduğuna bakılmaksızın devlet desteklenir. Çünkü bu vatanın içinde olmak bunu gerektirir. Muhalif olabilirsiniz, AKP hükümetini hiç sevmiyor da olabilirsiniz hatta yedi göbek CHP’li de olabilirsiniz ama bu sizin düşmanca Twitler atmanızı meşru kılmaz.

İlginizi Çekebilir:  İlber Ortaylı'dan 'Payitaht Abdülhamit' Dizisi Eleştirisi: Böyle Bir Abdülhamid Yok, Böyle Bir Devir de Yok

Barış Atay, halkın yanında duran, mazluma arka çıkan, ezilen vatandaşı her zaman kollayan bir profil çizse de büyük bir Türk ve Türkiye düşmanlığı olduğu apaçık ortada.

Türk solcularının da kendisini gereksiz yere şişirmesi ya da pohpohlaması da zamanla kendisinin haddini aşmasına neden olmuştur. Twitter’da paylaştıklarına, favladıklarına ve retweet ettiklerine baktığımız zaman Barış Atay’ın Türk solcusundan beklenmeyecek kadar agresif olduğunu görüyoruz. Kendisinin ”Afrin Operasyonuna Hayır” hashtagine yazdıkları da kendisinin muhalif değil terör sevicisi olduğu yine apaçık ortada.

İlginizi Çekebilir:  Konjonktür Ne Demek?

Biosunda yazan ”Faşizme karşı birleşmeyenler, faşizmin zindanlarında buluşurlar.” sözü ile taban tabana zıt bir profilde olan Barış Atay hakkında muhalif demek, ona solcu demek, Türk solcusuna ve muhalifine yapılan büyük bir hakaret demektir.

Kendisine yakıştırılan ”muhalif” kelimesi sadece Twitter’ıı takip ettiğinizde dahi anlamını kaybediyor. Bir anlamda muhaliflikle hainlik sınırında kalan Barış Atay’ın şovenist agresif tutumları ile gündemde kalması sadece Türk solcularının değil Kürt faşistlerin de destekleriyle olmuştur.

Barış Atay’ın Twitter Adresi

One thought on “Muhalif Değil Terörist: Barış Atay

  • Şubat 13, 2021 tarihinde, saat 8:47 pm
    Permalink

    Bir ülkede insan haklarını demokrasiyi savunmak teröristlik değildir. Bir hayvanı ,bir ağacı savunmak teröristlik değildir. Bilakis ülkede asıl ihanet girdabında olan sizlersiniz. Sizin gibi milliyetçi ve dini duygularla insanları değerlendirenlerdir. Bugün Avrupa gelişimini neye borçlu: Tam 500 yıl önce milliyetçi bağnaz duyguları yıkıp yerine bilimi ve aklı esas alan bir yönetim anlayşını benimsediği için gelişti. Bu adalet terazisi birgün sizi de tartacaktır. Ayarlarıyla oynamk asıl sizin gibi milliyetçi görünen legal teröristler hayindir. Bir ülkede demokrasi ve özgür düşünceye karşı çıkmak o ülkenin gelişimine engel olmaktır. Öyle ya Türk dedin mi akan sular durur. O faşist beyninizle bu ülkeye ne kadar zarar verdiğinizi asla anlayamazsınız. Asıl teröristler asıl hainler asıl illegaller ülkesinde demokrasi ve özgür düşünceye sahip çıkanlardır. Gelişmiş tüm devletler gelişmişlikleriini buna borçludur.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara