Teknoloji

Ücretli VPN mi Ücretsiz VPN mi Tercih Edilmelidir?

İnsanların bedava şeyleri sevdiğine şüphe yok. Hepimiz ücretsiz bir şeyler denemeyi veya ücretsiz bir ürün almayı severiz, ancak gerçek şu ki hizmetlerden bahsettiğimizde, özellikle bilişim teknolojisi alanında, ücretsiz bir hizmetten, ücretli bir hizmetten beklediğiniz kalitenin aynısını bekleyemezsiniz. Bu özellikle VPN hizmetleri için geçerlidir. Anonimliği iyileştirmek ve internetteki coğrafi kısıtlamaları atlamak için bir VPN kullanılır. Ancak bu iyi düşünülmesi gereken bir karardır. Bu yüzden belirli bir VPN hizmetini kullanma kararı akıllıca alınmalıdır.

Hız Sorunları

Hepimiz bir VPN hizmeti kullanmanın hız kaybetmek anlamına geldiğini biliyoruz. Ancak bu konuda ücretsiz ve ücretli hizmetler arasında da önemli bir fark vardır. Ücretsiz VPN hizmetleri neredeyse sınırsız sayıda kişi tarafından kullanılabilir. Ücretsiz VPN sağlayıcıları, operasyonlarını başka kaynaklardan finanse eder, ancak bu, yeni sunucular satın almak ve bant genişliğini artırmak için yeterli değildir. Elbette, ücretli VPN hizmetlerinin birçok sunucusu vardır ve insanlar çok az hız kaybıyla sanal bir özel ağ kullanırlar. Profesyonel hizmet sağlayıcılar, kârlarının bir kısmını yeni sunuculara ve daha iyi bant genişliğine yatırır.

Kullanım Sıklığı

Bir VPN hizmeti seçerken kullanım sıklığı dikkate alınmalıdır. Bazı kişilerin günlük olarak bir VPN kullanması gerekirken, diğerleri bunu film veya vpn on smart tv izlemek istediklerinde kullanır. Ancak, cevap ne olursa olsun, muhtemelen onu istediğiniz zaman kullanabilmek istiyorsunuz. Ücretsiz VPN programlarında bununla ilgili sorun yaşamanız çok olasıdır, çünkü sunucuları çok yoğundur.

Müşteri Desteği

Ücretsiz VPN hizmetlerinde olmayan bir diğer şey de müşteri desteğidir. Ücretsiz bir şey satın aldığınızda yavaş destek almanız normaldir. Çoğu durumda, müşteri hizmetleri bile yoktur. ZoogVPN gibi popüler VPN servis sağlayıcılarında durum oldukça farklıdır. Müşteriler, hafta sonları ve tatil günleri de dahil olmak üzere günün her saatinde destek alabilirler. Ticketlara çok kısa sürede dönüş yapılmakta ve sorunlar en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Sitemiz üzerinden kaydolup Zoog vpn indirerek tüm bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. 7/24 müşteri desteğimiz sayesinde her an yanınızda olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.