Biyografi

Umay Anadolu Kaboğlu Kimdir? Yaşı? Boyu? Dizileri? Sevgilisi?

Umay Anadolu Kaboğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Umay Anadolu Kaboğlu’ndan söz edeceğiz.

Umay Anadolu Kaboğlu Kimdir?

  • Oyuncu.

5 Ağustos 1994 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Umay Anadolu Kaboğlu, lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nde tamamlamıştır. Aynı zamanda oyunculuk eğitimlerini İstanbul Şehir Tiyatroları’nda almıştır ve 2003’ten beri çeşitli tiyatro oyunlarında oynamıştır. İlk oyunculuk deneyimi Çalıkuşu oyunudur. Umay Anadolu Kaboğlu, bu zamana kadar dizi Kanunsuz Topraklar, Filinta ve Baba gibi dizilerde rol almıştır.

Rol Aldığı Film ve Diziler

  • Baba (Lise öğrencisi, TV Dizisi 2022)
  • Kanunsuz Topraklar (Hüsna, TV Dizisi 2021)
  • Filinta (Nihan, TV Dizisi 2014-2016)
  • Bugünün Saraylısı (Melike, TV Dizisi 2013-2014)

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Umay Anadolu Kaboğlu, oyunculuk çalışmalarına da devam etmektedir. Başarılı oyuncu Umay Anadolu Kaboğlu hakkında merak edilen aslen nereli, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynak:

  • biyografya.com, erişim tarihi: 5 Mart 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi