Sağlık

Aknetrent ve Roaccutane Kullanırken Spor Yapılır mı?

Aknetrent ve Roaccutane kullanırken spor yapılır mı? Daha önceki yazılarımızda Aknetrent ile ilgili olarak çeşitli yan etkilerinden ve özelliklerinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Aknetrent ve Roaccutane kullanırken spor yapılıp yapılmayacağından söz edeceğiz.

Aknetrent Kullanırken Spor Yapılır mı?

  • Yapılmaması daha iyidir.

İlacın prospektüsünde Aknetrent’in sırt ve bel ağrısı yaptığı yazmaktadır. Daha da ötesi bu yan etki ilacın ‘çok yaygın’ yan etkileri arasında yer almaktadır. Öte yandan prospektüsün devamında Aknetrent tedavisi sırasında ağır fiziksel altivitelerden kaçınılması tavsiye edilmektedir. Aknetrent ve Roaccutane benzer içerikli ilaçlardır. Her iki ilacı da kullanıyorsanız ağır fiziksel aktivitelerden kaçınmanız gerekmektedir. Ağırlık kaldırma, yük taşıma, fazla efor sarf etmenizi gerektiren koşu ya da ani depar gibi hareketlerden kesinlikle ama kesinlikle uzak durun.

Bu dönemde yapılan sporlar sizi olduğundan daha fazla yoracak ve kemiklerinize zarar verecektir. Öte yandan dışarıda spor yapmayı da düşünmeyin. Eğer güneşe maruz kalır ve çok fazla sıvı kaybederseniz ilacın tedavisi uzun sürebilir ya da sekteye uğrayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds