Gezi

Alanya Neden Mutlaka Tatil Rotanızda Olmalı?

Alanya, Antalya’nın tatil için en çok tercih edilen ilçesi olmakla birlikte dillere destan güzellikleri ile de ön plana çıkıyor. İşte bu nedenle bölgenin her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırladığını söyleyebiliriz. Neden rotanızı Alanya’ya çevirmeniz gerektiğini ise sizlere birkaç örnek ile açıklayalım. 

Kadınlara Özel Plajlar Bulunması

Öncelikle pek çok tatil bölgesinde bulamayacağınız bir özellik ile başlayalım. Alanya muhteşem plajlara sahip olan bölgelerin başında geliyor. Bu plajlar arasında sadece kadınların kullanabildiği ve kadın personelin hizmet ettiği plajlar da var. Muhafazakar yaşam şekline sahip olan kadınlar gönül rahatlığı ile rotasını Alanya’ya çevirebilir ve bu plajlarda gönlünce güneşlenebilir. 

Tarihi Yerleri Gezme Şansı 

Alanya’da gezilmeye değer tarihi yerlerin sayısı oldukça fazladır. Tatil boyunca zamanını bol bol gezerek değerlendirmek isteyenler için bu özelliğin büyük bir önem taşıdığını belirtmek gerekir. Başta Osmanlılar olmak üzere Romalılardan Bizans İmparatorluğu’na kadar çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış olması, pek çok tarihi alanın yüzyıllardır bu bölgede mevcudiyetini korumasını da beraberinde getiriyor. Dolayısıyla tarihi yerleri keşfetmekten hoşlananlar için Alanya en ideal tatil bölgelerinden biri haline geliyor. 

Leziz Yemekler

Elbette muhteşem Akdeniz mutfağının en güzel yemeklerinin tadına bakacak olma şansını da göz ardı etmemek gerekiyor. Akdeniz mutfağının yanı sıra Ege mutfağının yöresel yemeklerini de zorlanmadan bulabilirsiniz. Hatta konakladığınız otellerin menülerinde de mutlaka yöresel yemeklere yer verilir. 

Bu sayede, otelden dışarıya çıkmıyor olsanız bile, Alanya’da tatil yaptığınızda en güzel yemek çeşitlerinin tadına bakma şansını da yakalayabilirsiniz. Bu arada Wome Deluxe Hotel gibi muhafazakar bir otelde konaklamanız durumunda sadece helal yiyeceklerle hazırlanmış olan yemekler servis edildiğinden rahatlıkla yemek seçimi yapabilirsiniz. 

Otel Alternatiflerinin Bir Hayli Fazla Olması

Elbette Alanya’da muhafazakar yaşama uygun hizmet sunan otel seçeneklerinin fazla olması da önem taşıyor. İslami kaidelere uygun bir hizmet almak isteyenlerin rahatlıkla bu otellere yönelmesi mümkündür. Eğer Alanya’da bulunan muhafazakar otelleri listelemek isterseniz HalalBooking.com adresine tıklayabilirsiniz. Bu site üzerinden otellerin fiyatlarına, görsellerine ve sunulan olanaklara da göz atma şansınız oluyor. Rezervasyon işleminizi de yine bu site üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.