Sağlık

Antidepresan Cinsel İsteksizlik Yapar mı?                

Antidepresan ağırlıklı olarak depresyon tedavisi için kullanılan ve büyük etkileri bulunan bir ilaçtır. İlaç kullanım içerisinde mutsuzluk, tükenmişlik, bitkinlik ve uykusuzluk gibi durumlar sıkça görülebilmektedir. Mental olarak da etkileri bulunan bu ilacın, ilerleyen zamanlarda kişinin sağlığına göre devam edilmesine karar verilir. Antidepresan kullanan ve kullanacak olan insanların en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi de cinsel isteksizlik yaratıp yaratmayacağı hususudur. Oldukça detaylı olan bu soruyu bugünkü yazımızda detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Depresyonlarda sıklıkla yaşanılan ve sorulan sorunlardan bir tanesi de cinsel isteksizlik konusudur. Bu durum bazı psikolojik sorunları da artırarak kişileri etkilemeye devam etmektedir. Özellikle antidepresan kullanıyorsanız neticeler farklı olmayacaktır. İlacı üreten şirketler fark etmeksizin, kullandığınız hangi antidepresan olursa olsun cinsel isteksizlik ve güçlüğü azaltma gibi bir yan etkisi görebilirsiniz. Elbette bu neticenin kişiden kişiye değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Eğer ki yaşadığınız bu sürecin normal olduğunu düşünmüyor ve etkileniyorsanız en kısa sürede doktorunuza başvurabilirsiniz. Yani kısaca sorumuza yanıt verecek olursak antidepresan cinsel isteksizlik yapabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds