Ekonomi

Asgari Ücret Her Yıl mı Artar?

Asgari ücret ile çalışan vatandaşlar için bu miktarın belirlenmesi hayati derecede önem arz ediyor desek abartmış olmayız. Durum böyle iken asgaei ücretin normal şartlarda ne kadar zamanda bir artırıldığı merak konusu olmaktadır. Diğer ekonomi makalelerimizde piyasa terimleri hakkında çok detaylı bilgiler paylaştık. Bu makalemizde de asgari ücrete gelen zam aralıklarından hızlıca bahsedeceğiz.

Evet, asgari ücret her yıl artar. Zaman olarak ise yılın son ayı olan Aralık’ta belirlenir ve diğer yılın ilk ayı Ocak’ta devreye girer. Genellikle usül olarak durum böyle devam ederken çok yüksek enflasyon durum oluşan nadir durumlarda yılda birkaç kez zam gelme ihtimali bulunmaktadır. Enflasyon karşısında gelir aşırı miktarda eridiğinden vatandaşın ezilmemesi ve açlık sınırının altına düşmemesi hedeflenir. Ancak anlık çare gibi görünse de bu bir çözüm değildir. Gelen zamla birlikte tekrar enflasyon oluşacak ve kökten çözüm bulunmaz ise bir sarmala girilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds