Otomobil

Aşiret Paket Passat Ne Demek?

Ülkemizde sosyal medya üzerinde özellikle son yıllarda otomobiller ile ilgili komediyle karışık sosyal medya sayfaları bir hayli arttı. Durum böyle olunca farklı marka model araçlar için ilginç, komik tabirler ve değişik terimler kullanılmaya başlandı. Bunlardan en çok duyduğumuz şey ise aşiret paket passat. Bildiğiniz üzere Volkswagen Passat ülkemizde en çok satılan ve sevilen araçlardan biridir. Ancak aşiret paket diye özel bir tabir kullanılmasının elbette farklı bir sebebi var.

Aşiret paket Passat demek, 2.0 TDI Highline en dolu paket olan modeli ifade ermek için kullanılmaktadır. Bu yakıştırmanın özel sebebi ise, çoğunlukla güneydoğu illerindeki aşiret büyüklerinin neredeyse hep bu model arabaları tercih etmesi ve sevmesinden kaynaklı.

İş öyle bir hal aldı ki, neredeyse herkes bu tabire alıştı ve dolu Passat modelleri için bu terimi kullanmaya başladı. Son yıllarda bu modellerin fiyatlarının aşırı derecede artmasına rağmen bu modeli çok seven kitle bu araçtan pek vazgeçecek gibi durmuyor. Böyle olunca bu unvan aynı şekilde araçta uygulanabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.