Aslan Pençesi Ne İçin Kullanılır? Faydaları? Adeti Keser Mi?

Aslan pençesi bir diğer ismi ile Aslan perçemi olarak da bilinir. Gülgiller familyasından olan Aslan pençesi, Afrika, Asya ve Avrupa da yetişen bir bitkidir. Özellikle dağlık alanlardan yetişen bitki, çok tüylü bir bitkidir. Çiçekleri küçük ve taç yapraksızdır. Aslan pençesinin çok fazla türü bulunmaktadır. Aslan pençesinin, çayı, yağı ve kremi vardır. Farklı üretim şekilleri olan Aslan pençesinin her alanda sağladığı farklı faydaları mevcuttur.

Aslan pençesi ne için kullanılır?

Aslan pençesi içindeki Antienflamatuar özelliği sayesinde, ciltte oluşan kızarıklık, iltihaplanma ve şişkinlikten kurtulmanızı sağlar. Egzama içinde etkilidir. İçerdiği antioksidan sayesinde vücudunuzdaki toksiklerden sizi arındırır.

Aslan pençesinin faydaları nelerdir?

  • Meme, lenf bezi, rahim ve prostat kanserlerini önleyici bir öneme sahiptir.
  • İyi huylu prostat büyümesini önler.
  • Migrene karşı etkilidir.
  • Kalp atım bozukluklarını gidererek kalp çarpıntısını önler.
  • Bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olur.
  • Karaciğer dostu bir bitki olarak da bilinir.

Aslan pençesi adeti keser mi? Aslan pençesi adeti kesmez, tam tersine adet söktürücü olarak kullanılmaktadır. Aslan pençesi çayı, adet düzensizliği yaşayan kadınların sıklıkla başvurduğu bir bitkidir. Bitkinin en önemli özelliği adet periyodunuzu düzenlemesidir. Adet ağrılarınızın azalmasında da etkilidir. Bitkisel olması nedeniyle, ilaç kullanmaktansa bu bitkini kullanılması tercih edilmektedir.. Herhangi bir sorunda doktorunuza başvurmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.