Azitro Reçetesiz Satılır mı? Kısırlık, Mantar Yapar mı?

Bilinçsiz antibiyotik kullanımı vücudunuz için ciddi yan etkiler oluşturabilir. Azitro ilacını doktorunuzun reçete etmesi halinde önerilen dozda kullanınız. Azitro beyaz reçete ile satılır. Azitro antibiyotik grubunda sınıflandırılan bir ilaçtır. Başta göğüs, boğaz, burun, bademcik ve kulak enfeksiyonlarını tedavi etmek amacıyla kullanılmaktadır. Deri ve yumuşak doku enfeksiyonları için de olumlu etkileri olduğu gözlemlenmiştir. 

İlginizi Çekebilir:  Dalağın Vücudumuzdaki İşlevi ve Önemi Nedir?

Azitro Kısırlık Yapar mı?

Fransız bilimadamlarının yaptığı araştırmalar neticesinde bu sınıfa giren ilaçların kısırsızlık ve iktidarsızlık gibi problemlere yol açabilme ihtimali görülmüştür. Ancak bu uzun süre ve yüksek dozda ısrarla kullanım sonucu gözlemlenen bir bulgudur. Kesinleşmemiş bu yan etkiden dolayı ilacı kullanmayı kendi kendinize kesmeyiniz. Şüphenizi doktorunuzla paylaşırsanız sizin için başka bir ilaç uygun görebilir.

İlginizi Çekebilir:  Primolut Kullanırken Sigara İçmek

Azitro Mantar Yapar mı?

Azitro yan etkileri içerisinde döküntü ve kaşıntı reaksiyonları gözlemlenmiştir. Mantar konusunda ilacın direkt olarak mantara sebep olması beklenmezken, yaygın olmayan yan etkiler arasında mantar enfeksiyonu vardır. Halihazırda mantar gibi bir enfeksiyona sahipseniz. İlaç yazılırken bu konuyu doktorunuzla paylaşmanız ve tedavide bu etkeni de göz önünde bulundurmasını sağlamanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Dikişler Ne Zaman ve Nasıl Alınmalı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce