Sağlık

Cipralex Reçetesiz Satılır mı?

Cipralex adlı ilaç 10 ve 20 mg tabletler halinde satılır ve amaç olarak, kronik ağrıların ve depresyon tedavisinde kullanılır. Cipralex tablet sosyal fobi ya da anksiyete bozukluklarında da hekiminiz tarafından uygun görülmüş olabilir. Mahallede komşudan ilaç ismi duyarak kullanmak zaten kesinlikle tehlikeli iken, bu tür psikoaktif madde içeren Cipralex ilacını kendi kendinize kesinlikle başlamayınız. İlaç eczaneden reçetesiz olarak alınabilir. 

Cipralex Devlet Karşılar mı? SGK Öder mi?

Eğer ilacı psikiyatri uzmanı bir hekim size rapor olarak yazar ise ve sigortalıysanız ücretsiz olarak alabilirsiniz. Ayrıca, elinizde bulunan rapor sayesinde raporun süresine göre değişmekle beraber, aile hekiminize giderek ilacınız bittikçe tekrar yazdırabilirsiniz. Ancak unutmayınız ki, Cipralex sıkı bir takip gerektiren ciddi yan etkileri olabilecek bir ilaçtır. Doza başlangıçta olduğu gibi doz azaltma veya bırakma sürecinde de doktorunuza danışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds