Sağlık

Cipralex Uykusuzluk Yapar mı?

Cipralex Essitalopram içerir. Essitalopram, selektif serotonin geri alım inhibitörleri olarak bilinen antidepresan grubuna dahildir. Bu ilaçlar beyindeki serotonin sistemine etki ederler ve serotonin düzeyini arttırırlar. Cipralex tabletin yaygın olarak görülen yan etkileri arasında uyku hali veya uykuya geçmede zorluk yer almaktadır. Nadir olarak görülen yan etkileri arasında ise uyku bozuklukları bulunur.

Bu görülen yan etkiler şiddetli değildir ve kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Antidepresan ilaçların etki göstermesi için düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Uykusuzlukla ilgili bir sorun yaşamanız halinde hemen endişeye kapılmanıza gerek yoktur. Vücudunuz ilaca alıştıkça görülen yan etkiler azalacaktır. Cipralex tabletin yan etkilerinde uykuya geçmede zorlanma, uykusuzluk yer almakla birlikte bu yan etkiler şiddetli belirtiler göstermezler.

Aynı zamanda uzun sürmez ve 4-5 gün içinde sonlanırlar. Fakat bu belirtilerin herkeste görülmesi de beklenmez. Yan etkiler kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Uyku ile ilgili ciddi problemler yaşamanız halinde hemen doktorunuza başvurmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi