Clio Arka Emniyet Kemeri Takılı Uyarısı Ne Demek?

Yeni kasa Renault Clio araçların arızalarından yüzlerce makalemizde detaylı bir şekilde bahsettik. İnternet sitemizin arama kutucuğunu aracınıza bir rehber olarak rahatlıkla kullanabilir ve yorumlarda tüm sorularınızı rahatlıkla bize sorabilirsiniz. Clio modellerin bir diğer kronik sorunu ise ‘arka emniyet kemeri takılı’ uyarısıdır. Bu uyarı arka tarafta bulunan kemerler takılı olmamasına rağmen aracı ilk çalıştırdığınız anda ya da seyir halinde iken ısrarla karşınıza çıkacaktır. Bu kullanıcıların dert yandığı kronik bir şikayettir ve sizin kullanım hatanız ile hiçbir alakası yoktur. Bu sebepten, eğer aracınızın garantisi devam ediyorsa yetkili servise başvurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Focus DYB Ne Demek?

Clio Arka Emniyet Kemeri Takılı İkazı Nasıl Silinir?

Bu arıza aynı zamanda 0 emniyet kemeri takılı, 1 emniyet kemeri takılı gibi uyarılarla da karşınıza çıkabilir. Sorunun çözümü için ne yazık ki sizin manuel olarak yapabileceğiniz tek seçenek vardır. Hata veren emniyet kemerini tekrar sök-tak yaparak uyarının geçip geçmediğini gözlemlemek.

İlginizi Çekebilir:  Araba Fanı Çok Sık Açıyor? Çözümü Nedir?

Eğer hata aynı şekilde devam ediyorsa aracın beynine yani ECU’dan hatanın tamamen silinmesi gereklidir. Ancak unutulmamalıdır ki beyindeki ilgili arıza çözülmeden hata silinir ise birkaç gün sonra tekrar yanacak ve paranız boşa gidecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara