Concerta Hakkında Yorumlarım

Concerta ilacını birkaç aydır kullanıyorum ve deneyimlerimi ufak bir yazıda toparlamak istedim. Baştan uyarmalıyım ki kesinlikle bir sağlık profesyonelinin tavsiyesi yerine geçmez söylediklerim. Doktorunuza danıştıktan sonra kontrollü olarak kullanmanız gereken bir ilaç Concerta.

İlacı kullanmaya başlamamın sebebi dikkat dağınıklığımı gidermekti. Kullanan biri olarak söylemeliyim ki eğer doktorunuz sizin için bu ilacı uygun gördüyse mutlaka faydasını yaşayabileceğiniz gayet etkili bir ilaç. Farklı dozlardan size uygun olan bir doza başladığınızda ilk gün yan etkilerini gerçekten şiddetli bir şekilde yaşayabilirsiniz. Benim yaşadığım sorun baş ağrısı oldu. Fakat birkaç gün içinde kendiliğinden yavaş yavaş kaybolan bir etkiydi bu.
En önemli yan etkisi ise iştahı kapatması. Bunun için yemeklere olan ilginin azalması desek daha doğru bir tabir olabilir. Öyle ki gün boyu yemek yemeseniz dahi aklınıza kesinlikle yemek gelmeyecektir. Bu etkiyi kesin yaşarsınız diyemem. Fakat kullanan insanların çoğunun ortak olaraak bildirdiği yan etki bu şekilde.

İlacı içtikten 1 saat sonra etkisi başlıyor. Yaklaşık olarak da 12 saat boyunca etkisi devam ediyor. Bu süre bittikten sonra etkisi bittiği gibi iştahsızlık yan etkisi de bitmiş oluyor.

İlacın dikkat edilmesi gereken yönü ise, kalp sağlığı ile ilgili problem yaşayanların çok dikkatle kullanması gerekli. Hatta doktorunuz ilacı vermeden önce sizden kalbiniz ile alakalı olabilecek birkaç tetkik isteyebilir. Dikkatli olmanızda fayda var.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.