Sağlık

Deniz Suyu Zona Hastalığına İyi Gelir mi?

Zona halk içinde adı pek bilinmeyen nadir ve önemli hastalık türlerinden bir tanesidir. Hastalık, su çiçeği rahatsızlığına neden olan Varisella Zoster ileri yaşlarda etkisini göstermesiyle ortaya çıkan bir deri hastalığı olarak adlandırılır. İnsan vücudunda, yaş ilerlemesiyle birlikte ortaya gelen hastalık özellikle deride yanma, kızarıklık ve tahriş gibi olaylar yaşatarak kişiye zor bir süreç yaşatır. Kişiler ise bu dönem içerisinde kendilerine iyi gelebilecek alternatifler içerisine girebiliyorlar. Bunlardan bir tanesi olduğu düşünülen deniz suyu da çokça merak ediliyor. Bugünkü yazımızda “Deniz Suyu Zona Hastalığına İyi Gelir mi?” sorusunu yanıtlayarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Zona hastalığının geçmiş zamanda su çiçeği geçiren herkeste görülme ihtimali vardır. Hastalığı adına halk arasında pek çok bilginin dolaşmasıyla alternatif olarak pek fazla tedavi yöntemi bulunmamaktadır. Özellikle deniz suyunun da zona hastalığına iyi gelmediği söylenerek önerilmemektedir. Teşhisi durumunda B vitamini yüklemesi yapılmalı acilen en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Sağlık kuruluşunda aşı yaptırılarak bol vitaminli sebzeler tüketilerek kurtulmak mümkündür.

Deniz suyu içerisinde bulundurduğu vitaminler nedeniyle pek çok deri hastalığında tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Fakat cildi kurutacağı için zona hastalığında tedavi yöntemi olarak kullanılması önerilmez. Bu nedenle hastalığa dair belirtiler görmeye başladıysanız en yakın sağlık kuruluna danışmalı, tıbbi tedavi sürecine girmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds