Doğum Kontrol Hapı Regli Keser mi?

Bazı doğum kontrol hapları reglin kesilmesinde büyük bir etkiye sahiptir. Bu da doğrudan adetin düzensiz olmasına neden olur. Mevsimlik olarak adlandırılan bu haplar kişinin yılda sadece 4 kez adet olmasına neden olur. Bu da doğrudan o kişide strese neden olur.

Ancak bunun yerine adete etki etmeyen doğum kontrol hapları da vardır. Yani hapların etkisi ve içerik gücü tamamen birbirinden farklıdır. Bu farklılıktan dolayı da etki güçleri değişkenlik gösterir. Kişi sadece ne kadar sıklıkta bir doğum kon trol hapı alacaksa bu doğrultuda her hapın etkisi ortaya çıkar. Ancak bu etki kişi üzerinde büyük bir aynı etkiye neden olmaz. Herhangi bir yan etki durumu ortaya çıktığı zaman bir uzmandan bu konuda yardım istenebilir.

İlginizi Çekebilir:  Bebek Hastane Çıkış Seti Nasıl Olmalıdır?

Ertesi Gün Hapı Regli Keser mi?

Ertesi gün hapı doğum kontrol hapının bir diğer ismidir. Bu hap bazı kadınlar tarafından düzenli olarak alınmak zorundadır. Doğum kontrol hapının ne kadar dozda alındığı ve ne kadarlık süreçte alındığı da önem taşır.  Bu durum doğrudan adetin gecikmesine ve kesilmesine neden olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Gece Mısır Gevreği Yemek Kilo Aldırır mı?

Adet kesilmese bile dada az gelmeye başlar. Tüm bunlar adet olması gereken bir kişinin sağlığı için de iyi olmaz. Özellikle buna dikkat edilmesinde kişi için fayda vardır. Sağlıklı bir birey için adetin düzenli olarak olması gerekir. Eğer adet gecikirse sağlık sorunları da ortaya çıkmaya başlar. Sağlık sorunlarının ortaya çıkması halinde anında bir doktora başvurmak gerekir. Doktor bu konuda gerekli olan ne varsa sizlerle paylaşır. Adetin düzenlenmesi için ek olarak başka ilaçlar da yazılabilir. Her bir ilaç kişinin genel sağlığı için önem taşıdığından düzenli alınması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi