Biyografi

Esat Özcan Yazılımı Nedir?

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber, yeni algoritmalar ve yapay zekalar boy göstermeye başladı. Her geçen gün daha da gelişen bu alan, gün geçtikçe ilklere imza atılmasına olanak tanıyor. Esat Özcan, bu ilklere imza atan isimlerden birisi.

İzmir ilinde yaşamakta olan Esat Özcan, dergi ve yerel gazete gibi yerlerde köşe yazarlığı ve editörlük yapmaktadır. Bunların haricinde yazılım alanında da oldukça başarılı olan Esat Özcan’ın yazılımcı kimliği ile ilgili olan iddialar arasında Londra’da gerçekleştirilmiş olan bir yazılım yarışmasına özgün bir şekilde insan yüz hattı üretebilen bir program ile katılarak, birincilik ödülüne lâyık görüldüğü ile bir Alman yazılım firmasından ise 140.000 Euro teklif aldığı söylenmektedir.

Yeni Yüzler Yarattı!

Köken ve ırklara dayanarak çeşitli algoritmalar ile yüz profili oluşturmayı başaran Esat Özcan, yapay zeka desteği ile dünyada aslında hiç var olmayan bir insan yüzünü benzersiz bir şekilde tasarlıyor.

Yapay zekanın öğrenme ve tasarlama özelliklerinden yararlanan Özcan, gerçekte var olmayan kişilerin kurgulanarak; gerçek bir insansı özellikler veren bir program oluşturdu. Hayali insanlara, yüz profillerine kimlik, duygu ve düşünce ifadesi eklenirken; benzersiz profillerin oluşturulması oldukça ilgi gördü.

Londra’daki yarışmada becerisini sergileyen Esat Özcan, Alman yazılım firmasından aldığı söylenilen 140 bin Euro’luk ödül ile alakalı herhangi bir açıklamada bulunmazken; yurt dışında adından söz ettirmeyi başardı.

GAN Teknolojisinden Yararlanıyor!

Üretken Çekişmeli Ağlar olarak da bilinen GAN, bir makine öğrenimidir. Bu teknoloji ya da farklı bir ifade ile yapay zeka, milyonlarca gerçek insan yüzünü inceleyerek, öğrenerek yeni örnekler üretiyor. Farklı amaçlarla da kullanılabilecek olan bu teknoloji; Esat Özcan tarafından oldukça ilgi çekici bir şekilde yarışmaya katılarak beğenileri topladı. Türkiye için oldukça gurur verici olan bu gelişme, milyonlarca kişi tarafından yakından takip ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds