Biyografi

Esengül Yılmaz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Eşi Kim? Boyu? Dizileri?

Esengül Yılmaz, 6 Ocak 1985’de dünyaya gelmiş ve Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Akabinde eğitimine Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde devam etmiş ve aynı zamanda oyunculuk alanında Harika Uygur’dan Ivana Chubbuck Methodu üzerine dersler almıştır.

Oyunculuk mesleğine başlamadan önce birçok reklam projesinde yer alan Esengül Yılmaz, Netflix’te yayımlanan “Private Lesson” filmi ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Öte yandan, “Musallat 3,” “Özel Ders,” “Annenin Sırrıdır Çocuk,” ve “Formülsüz Hayat” gibi projelerde de başarılı performans sergilemiştir. 2020 yılında oyuncu Serkan Şenalp ile evlenen Esengül Yılmaz, çift olarak YouTube kanallarında paylaştıkları videolarla da tanınmaktadır. One Million Dolar Challenge yarışmasında iki kez dünya birincisi olan çift, 2018 ve 2020 yıllarında bu prestijli yarışmanın birincilik ödülünü kazanmıştır.

Esengül Yılmaz’ın rol aldığı bazı projeler şunlardır:

  • 2023: Musallat 3 (Sinema Filmi)
  • 2022: Özel Ders (Bahar) (Sinema Filmi)
  • 2022: Private Lesson (Sinema Filmi)
  • 2022: Annenin Sırrıdır Çocuk (Maya) (TV Dizisi)
  • 2021: Formülsüz Hayat (TV Dizisi)

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Esengül Yılmaz, oyunculuk çalışmalarına da aktif olarak devam etmektedir. Başarılı oyuncu Esengül Yılmaz hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biliyo.org, Esengül Yılmaz, erişim tarihi: 4 Aralık 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.