Gezi

Evli Olmayan 2 Sevgili Otelde Kalabilir mi?

Sevgililerin tatil planlarında en çok kafasına takılan sorulardan birkaçı da ‘evli olmadan otelde kalınır mı?‘, ‘evlilik cüzdanı istemeyen oteller‘ gibi şeylerdir. Aslına bakarsanız, özgür bir ülkedeyiz böyle bir şey yapamazlar gibi konuyu kestirip atmak yanlış olacaktır. Yasal olarak özgür olsanız da halen kurumsal olmayan bazı oteller rezervasyonunuz olmasına rağmen girişte evlilik cüzdanı isteyerek canınızı sıkabilmektedir. Gelin bu konuyu detaylı olarak tartışalım ve kafanızdaki sorulara cevap verelim.

  • Otellerde kimlik ibrazı zorunludur.

Oteller güvenlik amacıyla kimlik bilgilerinizi polise günlük olarak bildirmek zorundadır. Bu noktada bireysel olarak sizin ve sevgilinizin kimliğini her otel isteyecektir. Evlilik cüzdanı da bir kimlik türü sayılabileceğinden bu konuda uyanıklık yapmaya çalışarak, zorunlu olduğunu iddaa etmek suretiyle sizden evlilik cüzdanı isteyen otellerin asıl amacı evli olup olmadığınızı öğrenmektir. İşte bu noktada evlilik cüzdanı ibraz etmek, yani evli veya nişanlı olmak zorunda değilsiniz. Yasal yollara başvurabilirsiniz. Ancak bizim amacımız otelin kapısında bu tatsızlığı hiç yaşamamak öyle değil mi? Öyleyse okumaya devam edin.

Aslına bakarsanız 5 yıldızlı oteller evlilik cüzdanı istemez ama 3 yıldızlılar isteyebilir gibi bir mantık yoktur. Burada ayrım tamamen kurumsallıkla ilgili. Bu noktada kurumsal bir oteli tercih ettiğinizde sizden kesinlikle böyle bir belge istenmez ve sevgili olarak kalabilirsiniz. Ancak ufak bir kasabada 3 yıldızlı, ne olduğu belli olmayan bir otelde, girişte oturan dayının bunu sorgulaması çok kuvvetle muhtemeldir. Özet olarak kurumsalsa asla istenmez kafanız rahat olur. Ancak ufak bir kasaba oteliyse istenmez, hatta telefonda bunu sormanız özellikle dikkat çekebilir ve rezervasyon hiç almayabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds