Otomobil

Fiat ATÜ Ne Demek?

Ülkemizde yakıt diğer dünya ülkelerine göre hep yüksek seviyelerde kaldığından dolayı son yıllarda yükselen şeklinde bir ifade ile başlamaya gerek yok. Aracın benzin veya dizel gibi tüketim türüne göre ve kullanım şekline göre tüketim artıp azalsa da ekonomik tüketim için çaba sarf etmek her araç modeli için size yılda binlerce lira kar ettirebilir. Fiat araçlar da bu konuda size yardımcı olmak için aslında çoğu markada bulunan bir teknolojiyi kullanıcılarına sunmuştur. Fiat ATÜ demek, anlık tüketim teriminin kısaltılmış halidir. Kullanıcı kontağı açtığında ekranda ‘ATÜ’ yazısını görür ve harekete geçtiği andan itibaren bu veri sürekli olarak değişir.

Anlık tüketim verisi aracı aynı viteste ve aynı devirde kullanmaya devam ettiğiniz sürece ne civarda yakıt tüketeceğinizi anlık olarak hesaplar ve size yaklaşık bir veri verir. Ancak bu değerin çok fazla bir önemi yoktur. En sağlıklı kontrol yöntemi alınan yakıt ve gidilen toplam kilometre verileriyle hesaplanmaktadır. Diğer türlü gözünüzü yoldan ayırarak sürekli ekrana bakıp dikkatinizi dağıtmayın ve sürüş güvenliğinizi tehlikeye atmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds