Ekonomi

Findeks Genel Revize Vadesi Ne Demek?

Bankalar tarafından firmalar için kullandırdıkları ticari krediler doğrultusunda firmaların ihtiyaçları, ödeme gücü, finansal döngüleri baz alınarak belirlenip tahsis edilen limitli kredilerdir. Tahsis tarihinden itibaren geçerli olan süre genellikle 1 yıldır ve süre sonu ise revizyon vadesi olarak adlandırılır. 

Findeks genel revize vadesi ne demek? Sorusu için en basit cevap ise tahsis edilen bu limitleri kredi paketleri olarak düşünebiliriz. Tahsis edilen limit istek ve şartlar doğrultusunda ister hepsi birden, isterse de dilimler halinde kullandırılabilir.

Genel Revize Vadesi Detayları Nelerdir?

İşini büyütmek veya geliştirmek isteyen şirketlerin faydalandığı bu hizmet yöntemi tahsis edilen kredi paketinden kullandırılacak kredilerin vadesi revizyon vadesinden uzun da olabilir. Revizyon vadesi dolmuş olan şirketler için yeni bir kredi kullandırmak mümkün değildir ancak, kredi ilişkileri sürdürülmek istenen şirketlerin limitleri yeniden değerlendirilmeye alınabilir.

 Findeks genel revize vadesi ne demek? Sorusuna cevap olarak işte bu değerlendirme süreci revize vadesi olarak adlandırılır. Bu değerlendirme sonucunda kredi ilişkisi sonlandırılmak istenilen şirketlerin de  revizyon vadesi yenilenmez ve mevcut riskler kredi vadesi dolduğunda tahsis edilerek kredi ilişkileri sonlandırılabilir ya da kredi limiti yükseltilebilir.

Bankalarda Revize Vadesi

Bankalarda revize vadesi genellikle 1 yıl olarak biliniyor. Revize temel anlam gereği yenileme, düzeltme, tekrar gözden geçirme anlamına gelir. Findeks genel revize vadesi ne demek?  Anlamını düşündüğümüzde tahsis edilen kredi limitinin yenilenmesi, düzeltilmesi, ya da tekrar gözden geçirilmesi olarak da düşünebiliriz. Bankalar revize vadelerini tahsis ettikleri kredi limiti doğrultusunda şirketin durumunu değerlendirerek sürdürme ya da sonlandırma kararı alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds