Sağlık

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Dışarıda bolca vakit geçirdiğimiz bahar ve yaz ayları, kahverengi cilt lekeleri olarak kendini gösteren güneş lekeleriyle en sık karşılaşılan günlerdir. Bu lekeler, ciltte güneş hasarının meydana geldiğinin bir işareti olabilir. Uzun süre UV ışınlarına maruz kalmanın bir sonucu olan güneş lekeleri, cildin UV hasarını onarma yeteneği azaldıkça, yani yaşlandıkça daha belirgin hale gelebilir. Peki, güneş lekeleri nasıl geçer ve oluşumu önlenebilir mi? 

Cildinizi Nemlendirin 

Ciltte renk değişimleri ve leke oluşumunu tetikleyebilecek serbest radikaller ile mücadele etmenin en iyi yollarından biri, cilt bakım rutininize antioksidanlar dahil etmektir. A, E, C vitaminleri, resveratrol ve ferulik asit gibi antioksidanlar, cildi nazikçe soyarak renk eşitsizlikleri ve lekeleri gidermeye yardımcı olur. 

Ayrıca cildin fotoyaşlanma ve UV ışınları ile savaşmasına da yardımcı olur. Bu nedenle, cildiniz için nemlendirici seçerken, bu tarz antioksidanlar içermesine dikkat etmenizi öneriyoruz. 

A ve E Vitamini İçeren Ürünler Kullanın 

Cilt bakım ürünlerinde özel bir yere sahip olan A ve E vitaminleri, cildi pürüzsüzleştirmeye yardımcı olan güçlü antioksidanlardır. İnce çizgileri ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya, koyu lekeleri soldurmaya yardımcı olabilir, cildin nem dengesini korumaya destek olabilir. Ayrıca diğer antioksidanlar ile birlikte kullanıldıklarında, cildinizi gelecekteki potansiyel cilt problemlerine karşı korumaya da yardımcı olurlar. 

Su Tüketiminize Dikkat Edin 

Cilt susuz kaldığında kurur ve kuru bir cilt, güneş hasarına karşı daha savunmasız hale gelebilir. Bu aşamada, kullandığınız güneş koruyucu da yetersiz kalabilir. Bu nedenle cildinizi dört mevsim nemli tutmak için su tüketiminiz konusunda hassas davranın. Hem bedeninizi yenilemek hem de cildinizi yaşlanmanın etkileri ve cilt problemlerine karşı korumak için günde en az 2 litre su içtiğinizden emin olun. 

Güneş Kremi Kullanmayı İhmal Etmeyin

Cildinizi güneş hasarına korumak için ilk savunma hattınız, en az 30 SPF içeren güneş koruması içeren bir nemlendirici uygulamaktır. Hassas ve akneye eğilimli ciltler dahil tüm cilt tiplerinde işe yarayan S’he Vec güneş kremi, hafif ve yağsız bir yapıya sahiptir aynı zamanda cildi nemlendirmeye yardımcı olur. 

Güneş kremi kullanmanın püf noktalarından biri de gün boyu uygulanmalarıgerektiğinden, yeniden uygulamayı kolaylaştıran formülleri tercih etmektir. S’he Vec’in güneş kremi, UV koruması sağlayan formülü ile yeniden uygulamayı da kolaylaştırabilir. 

Güneş Lekeleri için S’he Vec Ürünlerini Deneyin 

İleride oluşabilecek güneş lekelerini önlemek için güneş kremi kullansanız bile önceki yıllarda güneş ışınlarına fazla maruz kalmış olan cildinizde güneş lekeleri görülebilir. Güneş lekelerini tamamen ortadan kaldırmak mümkün olmasa da görünümlerini büyük ölçüde azaltabilmek için leke karşıtı geliştirilmiş formüllere yönelin. S’he Vecleke serumu, içeriğindeki antioksidanlar ve leke karşıtı bileşenler ile var olan güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri ve sivilcelerden geriye kalan izlerle savaşmanıza yardımcı olur.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.