Hatalı CVV Kartın Bankası (issuer) Cevap Vermedi Hatası

Hatalı cvv kodu birçok internet uygulamasında alışveriş esnasında karşımıza çıkabilecek ortak bir hatadır. Çok basit görünse de ilk sebebi CVV kodunun hatalı olarak girilmesidir. Alanda cvv kodunun ve kart bilgilerinin doğru girilmesi halinde bankadan kartla ilhili bir hata dönme ihtimali yoktur. Bu durumda sorunu girdiğiniz bilgiler hariç limit durumu, kart aktifliği gibi durumların aranması gerekmektedir. Ancak ‘hatalı cvv kartın bankası (issuer) cevap vermedi hatası çözümü’ için farklı bir yol izlemek gereklidir.

  • Banka altyapısında güncelleme-çalışma mevcut kısa bir süre sonra tekrar deneyin,
  • İnternet altyapınızı kontrol edin,
  • Çok nadir durumlarda anlık kesinti olmuş olabilir issuer için tekrar istek gönderin yani aynı bilgilerle tekrar satın al butonuna tıklayın.

Bu durumların dışında sürekli aynı hatayı alıyor iseniz müşteri hizmetlerini aradığınızda sistem üzerinden banka personeli hata koduna neden olan sebebi detaylı bir şekilde görüntüleyebilmektedir. Böylelikle sorunun sizden kaynaklı olmadığına emin olabilir ve bekleyebilirsiniz. İnternet sitesinin ödeme altyapısında güvenlik harici teknik bir problem olduğunda da bu hata dönme ihtimali vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.