Ekonomi

İş Cep Kredi Başvurusu İptal Edildi Ne Demek? 

Bankalar yapmış olduğu düzenlemeler doğrultusunda BDDK’nın vermiş olduğu limitler ile kredi sonuçlarına olumsuz cevap verebilir. İş Cep Kredi Başvurusu İptal Edildi Ne Demek? sorusuna verilebilecek cevap mevcut bireysel kredinizi yani kredi notum uzun belirlenen puanın altında kalması ve bu nedenle istenilen limitin verilememesi denilebilir.

Bunun yanı sıra kredi puanını olumsuz olarak etkileyecek birçok etken vardır. Bu etkenlerin kredi puanını düşürmesi aynı zamanda mevcut kredi çekim işlemlerinin olumsuz olarak etkilemesi durumu söz konusudur. Bu nedenle kredi çekimi yapacak kişilere mevcut kredi puanlarını artırılması gerekmektedir.

Kredi Başvurusu Reddinin Başlıca Nedenleri

Bir kredi başvurunuz reddedildiyse şu sebeplerden olma ihtimali çok yüksektir;

  • Gelir beyanınızın veya bankalarda görünen gelirinizin düşük olması.
  • Bankalara, kurumlara veya şahıslara kayıtlı borçlarınızın bulunması.
  • Düşük kredi skoru.

Kredi Puanının Az Olması

İş Cep Kredi Başvurusu İptal Edildi Ne Demek? sorusuna verilebilecek en doğru cevap kredi puanın düşük olduğudur.  Bunun yanı sıra İş Cep, yapmış olduğu kampanyalar ve indirimler ile kredi puanları yükseltilmesi ve kredi haklarının kullanılması gibi durumlarda yardımcı olur. Yani olumsuz olarak sonuçlanmış olan bir kredinin İlerleyen dönemlerde olumluya dönmesi ve istenilen limitlerin verilmesi durumu söz konusu olabilir.

İş Cep Kredi Başvurusu İptal Edildi Ne Demek? sorusuna verilebilecek diğer bir cevap ise BDDK’nın kişiye bireysel limit vermemesi anlamına da gelebilir. Bu nedenle limit puanımızı öğrenebilmek için kredi puanınızı Findeks raporları ile öğrenebilir ve düzenli olarak kredi kartlarınıza ya da ek hesaplarınızı ödeme yaparak puanınızı yükseltebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds