Biyografi

Izabella Muzurbaeva Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Oyuncu Izabella Muzurbaeva Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

Bugün oyunculuk kariyerine yeni başlayan ve birkaç projede yer alan oyuncu Izabella Muzurbaeva hakkında merak ettiğiniz bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Son olarak Şahane Hayatım dizisinde Roho karakteri ile ekranlara çıkan Izabella Muzurbaeva aslen Bişkek/Kırgızistanlıdır. 12 Ekim 1996 yılında dünyaya gelmiştir. Akdeniz Üniversitesi’nde Devlet Konservatuarı Tiyatro/Oyunculuk bölümünde lisans eğitimini tamamlayan oyuncu, Rusya Federasyonu Uluslararası Tiyatro Okulu’nda (International Theatre School of the Russian Federation) oyunculuk eğitimi almıştır. Eğitimine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda yüksel lisans programıyla eğitimine devam etmektedir. Alanında uzman kişilerden tiyatro eğitimleri alan oyuncu, dövüş sanatlarını bilmekte ve iyi bir şekilde dans etmektedir.
Türkiye’de yeni yaşamaya başlayan oyuncu bu süreçte kendini geliştirerek 3’den fazla oyunda konuk oyuncu olarak ve birçok projede dublör-stunt olarak yer almıştır.

Türkçe telaffuz ve dil eğitimini geliştirmeye çalışan oyuncu bununla birlikte oyunculuk eğitimlerine de devam etmektedir.

Yer Aldığı Projeler

  • Şahane Hayatım-2023
  • Son Nefesime Kadar-2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.