Sağlık

Klomen Kullanırken Spor Yapılır mı?

Kadın bireylerde yumurtlama kalitesini artırmak amacıyla kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yazılan bir ilaç olan klomen kullanımı sırasında spor yapımının fiziksel bir sorunu olmasa da döllenme sürecinde yapılan belli başlı sporların gebeliği teşvik ettiği ya da engelleyebildiği bilinmektedir.

En sağlıklı cevabı alabilmek için kadın bireylerin uzman hekimine yaptıkları sporun gebelik beklentisinde uygulanıp uygulanamayacağını sormaları tavsiye edilir. Jinekoloji uzmanlarının onayını aldıktan sonra spor yaptıkları süre boyunca olası yan etkilerden kaynaklanan engellemeler yaşamıyorlarsa kişiler rahatlıkla fiziksel aktivitelerine devam edebilir. Sperm hareketliliğini artırmak amacıyla zaman zaman baba olmak isteyen erkeklere de reçete edilebilen klomen, erkek bireylerde spor yapmayı olumsuz yönde etkilemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi