Hayvanlar

Kuş Mandalina Yer mi?

Kuşlar doğal yaşam alanlarına göre beslenme çeşitliliği farklı olan canlılardır. Kuş mandalina yer mi? Sorusuna pek çok zaman hayır olarak cevap verilirken, bazı türlerinin mandalina yiyebildikleri gözlemlenebilir. Kuşlar genel olarak solucan, yeşillik ve tohumlar ile beslenmektedirler ve mandalina yemeyi çoğu kuş türü pek tercih etmez. 

Kuşlar genellikle karbonhidrat ve protein kaynaklı beslendikleri için solucan, böcek ve yeşillik kuşlar için vazgeçilmez besin kaynakları arasındadır. Fakat mandalina gibi karbonhidrat ve protein olmayan besinlerin tüketimi konusunda ise çoğu kuş türü seçici davranmakta ve beslenme alışkanlıkları arasında mandalina gibi besinleri yer vermemektedirler. Kuş besleyen kişilerin de bu duruma dikkat etmesi ve mandalina yemeyen kuşa, ısrarla mandalina yemeye alıştırılmaya çalıştırılması, oldukça yanlış bir harekettir. Kuş eğer isterse, mandalina gibi besinleri zaten zorlamaya gerek kalmadan yiyecektir. 

Evinde beslemiş olduğu kuşu tek bir yem ile beslemek istemeyen kişiler mandalina yerine elma, salatalık, muz ve çilek gibi meyveler ile kuşu beslemeyi tercih etmelidir. Çoğu kuş türü saymış olduğumuz bu meyveleri mandalinaya kıyasla çok daha fazla sevmekte ve ilgi göstermektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds