Ekonomi

Kuveyt Türk 0012 Hatası

Bu 0012 hatası Kuveyt Türk bankasında mobil uygulama ya da kart ile ilgili bir hata değildir. Doğrudan işyerlerini ilgilendiren ve sanal veya fiziksel pos cihazında işlem yapmaya çalıştığınız anda karşılaşabileceğiniz bir hata türüdür. Hatanın net tanımı: ‘Kuveyt Türk 0012 Tanımsız, geçersiz işlem’ şeklinde görünecektir. Bu hatayı almanızın sebebi aşağıdakilerden biri olabilir.

  • Kuveyt Türk kredi kartından taksit yapmaya çalışıyorsunuz ve pos cihazınız kartı desteklemiyor,
  • Kart işleme geçici olarak kapalı,
  • Banka kaynaklı kısa süreli anlık ve teknik bir hata oluşmuş

Yukarıda görebileceğiniz maddelerde olduğu üzere bu 0012 hatası tamamen teknik ve pos cihazı ile ilgili bir hatadır. Hatanın kaynağı müşteri ya da müşterinin limiti değildir. Bu sebepten dolayı sorunu anlık olarak başka banka veya kredi kartı ile deneme yoluna giderek çözmüş olsanız da bir an önce pos cihazını aldığınız yerden veya doğrudan bankanın pos çözüm merkezini arayarak hata kodunu okutunuz. Benim pos cihazım Kuveyt Türk kartlarını okumuyor şeklinde düşünmeniz hizmetlerinizi aksatacağı gibi, aynı problem çözülmez ise başka bir bankanın kartında da sorun yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi