Teknoloji

Macbook Ekranınız Gözleniyor Ne Demek?

Macbook ekranınız gözleniyor ne demek? İfadesi, kimi zaman kişilerin sorgulamış oldukları sorular arasında yer almaktadır. Eğer böyle bir soruyu soruyorsanız, kişisel verilerinizin tehlikede olduğu ve kişisel bilgilerinizin de ihlal edildiğini söylemek oldukça mümkündür. Macbook ekranın izlendiğine dair herhangi bir uyarı alan kişinin, yapmış olduğu tüm hareketlerin izlenme olasılığı yüksektir. Bu durumda, sizden habersiz bir şekilde bilgisayarınıza farklı bir kişinin girmiş olduğu ve yapılan tüm işlemleri yetkisiz olarak erişiyor olduğu bilinmelidir. 

Macbook ekranınız gözleniyor ne demek? Soran ve kendinden habersiz bir şekilde Macbook’a casus yazılım ile farklı bir kişinin girmesini istemeyen kişiler, gerekli olan güvenlik önlemlerini en baştan almalıdırlar. Bu güvenlik önlemlerinin en başında yer alan tedbirler ise yüklenen uygulamaların güvenilir olması ve kişi için önemli olan dosyaların daha güvenli olabilmesi için güçlü şifreler ile korunuyor olmasıdır. 

Günümüzde, teknolojinin gelişmesi ile saldırılara karşı korunabilme teknikleri her ne kadar artmış olsa da yapılan saldırılarla aynı şekilde gelişmektedir. Güvenliğiniz için güvenlik duvarını açık tutmayı ve son sürüm anti virüs programlarını kullanmayı unutmayınız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.