Biyografi

Melis Kobal Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Melis Kobal, 2001 yılında NTV’de muhabir olarak başladığı meslek hayatına, çok yönlü ve etkileyici bir kariyerle devam etmiştir. 2005-2011 yılları arasında CNBC-e’de ekonomi muhabiri olarak görev yapmıştır. AB süreci, küresel kriz ve Anadolu gibi önemli konularda programlar hazırlamış, izleyicileri bilgilendirmiştir. 2009-2010 yılları arasında ise CNBC-e’nin Londra muhabirliğini başarıyla üstlenmiştir.

2006 yılında ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından ‘genç lider’ olarak seçilerek ABD’de eğitim alma fırsatı yakalamış ve uluslararası perspektifini geliştirmiştir. Bu deneyim, onun kariyerine derinlik ve zenginlik katmıştır. Aynı yıl içerisinde, Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından ‘en iyi televizyon gazetecisi’ ödülüne layık görülmüş, profesyonel yeteneklerinin ve çalışmalarının takdir edildiğini göstermiştir. Eğitimine gelince, London School of Economics’te ‘Avrupa Politik Ekonomisi’ alanında yüksek lisans derecesi bulunmaktadır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde hem ‘AB İlişkileri’ hem de ‘Uluslararası İlişkiler’ alanlarında yüksek lisans ve lisans derecelerini tamamlamıştır.

Melis Kobal’ın gazetecilik kariyeri, ekonomiye ve uluslararası ilişkilere dair derin bir anlayış ve tecrübeyle şekillenmiştir. Kendisi, uluslararası arenada kazandığı deneyimleriyle birlikte, gazetecilik alanında başarılı bir isim olarak ön plana çıkmaktadır. Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Melis Kobal hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynaklar:

  • kimdirkim.com, Melis Kobal, erişim tarihi: 17 Ağustos 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi