Otomobil

Mercedes Lastik Uyarısı Nasıl Silinir?

Mercedes veya yeni modellerde bulunan lastik basınç sensörleri sayesinde aracınızın lastik hava durumlarından haberdar olabilirsniz. Ekranda bir uyarı işareti gördüğünüzde ise lastiğinize çivi girmesi ya da başka bi sebepten dolayı lastik havanız düşmüş olabilir. Fakat diğer durumlarda da örneğin aracınızın lastik havası yerindeyken de gereksiz yere bu uyarı ile karşılaşıyor olabilirsiniz bunun sebebi hava basıldıktan sonra kalibrasyon yapılmamasıdır direksiyondaki geri tuşuna bastığınızda bu hatadan kurtulabilirsiniz.

Ama bu hatayı sildiğinizde lastikte hava olmasına rağmen tekrar tekrar görüyorsanız sebebi büyük ihtimalle lastik basınç sensörlerinizin hatalı snyal göndermesi yani arızalı olmasından kaynaklıdır. Bu uyarıyı böyle bir durumda beyini bağlamadığınız ve basınç kontrolünü tamamen iptal etmediğiniz sürece manuel kaldırmak mümkün değildir. En güzel çözüm ise arızalı sensörün tespiti yapıldıktan sonra değiştirilmesidir. Böylelikle fonksiyon gayet yerinde çalışmaya devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds