Biyografi

Merve Nil Güder Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Merve Nil Güder kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Merve Nil Güder’den söz edeceğiz.

Merve Nil Güder Kimdir?

  • Oyuncu.

2011 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Merve Nil Güder, dizi-film ve reklam oyuncusu olarak bilinmektedir. 2018 yılından beri çeşitli dizi ve projelerde rol alan Merve Nil Güder, ayrıca Kuş Uçuşu adlı dizide Mila rolünde oynamıştır. İlkokul eğitimine devam eden Merve Nil Güder, aynı zamanda tenis oynamayı seviyor. Merve Nil Güder, Beypiliç, Burger King, Ace, LC Waikiki ve Panço gibi firmaların da reklamlarında rol almıştır.

Rol Aldığı Film ve Diziler

  • Kuş Uçuşu (Mila, TV Dizisi 2022)
  • Şampiyon (TV Dizisi 2019)
  • Çarpışma (Deniz Adalı, TV Dizisi 2018)

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Merve Nil Güder, oyunculuk çalışmalarına Erberk Ajans bünyesinde devam etmektedir. Çocuk oyuncu Merve Nil Güder hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografya.com, Merve Nil Güder, erişim tarihi: 5 Temmuz 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.