Teknoloji

Microsoft Teams Checking Your Credentials Hatası Çözümü

Microsoft Teams üzerinden canlı bir konferansa katılacağınız sırada ‘’Checking Your Credentials’’ isimli bir hata almanız bilinmeyen nedenler ile ve istemcinizin Microsoft sunucularına bağlanmadığı için gerçekleşmektedir. Bağlanmakta zorlanan istemci, kimlik bilgilerini doğrulayamadığı için de olduğu biliniyor.

Sorunumuza neden olan kaynaklardan bir tanesi de cihazımızın saat ve tarihi olabilir. Bunu çözmek için ise Ayarlar kısmına girmeniz ve devamında saat ile tarihi uygun konuma getirmeniz yeterli olacaktır.

Diğer bir çözüm yolu ise Microsoft Teams’in ön belleğini temizlemeniz. Bunun için ise Ayarlar>Uygulama>Microsoft Teams diyerek karşımıza çıkan yerden ön belleğimizi temizleyebiliriz.

Son olarak ise Microsoft’un kendi sitesine girerek hesabımıza giriş yapalım. Burada karşımıza bir sorun çıkmıyorsa eğer sorunun sizden kaynaklanmadığını ve Microsoft’tan olduğunu çıkarabilirsiniz. Böyle bir durumda destek ekibinden yardım isteyebilir veya yeni gelecek olan güncellemeyi beklemeniz en mantıklı hamle olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds