Biyografi

Murat Prosçiler Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında? Dizileri? Boyu?

Murat Prosçiler kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Murat Prosçiler’den söz edeceğiz.

Murat Prosçiler Kimdir?

  • Oyuncu.

24 Kasım 1974 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Murat Prosçiler, dizi-film oyuncusu ve seslendirme sanatçısıdır. Bu zamana kadar birçok dizi ve projede rol alan Murat Prosçiler, aynı zamanda çeşitli projelerde de seslendirme sanatçısıdır. Murat Prosçiler ayrıca Poyraz Karayel adlı dizide Ufuk Kantar karakterine hayat verirken 2010 yılında ekranlara gelen Kavak Yelleri dizisinde Oğuz rolünde oynamıştır. Murat Posçiler aynı zamanda Sünger Bob’u da seslendiren kişidir.

Instagram hesabından da paylaşımlarına devam eden Murat Prosçiler, Elif adlı dizide de Tarık Karakaş rolünde oynamıştır. Başarılı oyuncu ve seslendirme sanatçısı Murat Prosçiler hakkında merak edilen aslen nereli, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • imdb.com, Murat Prosçiler, erişim tarihi: 14 Aralık 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.