Netflix Eşleşme Ne Demek?

Netflix son yıllarda dizi-film sektöründe en çok kullanıcıya sahip bir uygulama halini aldı. Uygulamayı yeni kullanmaya başlayan filmseverler ise Netflix üzerinde bulunan bazı terimlere aşina olmadığı için ‘Netflix Eşleşme (match)’ gibi terimlerin hepsini bir yazı serisi halinde sizlerle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir:  Seo Hizmeti Veren Ajans - SEO FD

Netflix gelişmiş bir yapay zeka sistemi kullanarak size en uygun film ve dizileri önermeye çalışır. Bu sırada film afişi kenarında ‘% eşleşme’ şeklinde bu filmin size ne kadar uyumlu olduğu ifade edilir.

Netflix bu tavsiyelerde bulunurken sizin daha önceki gezinme ve izleme alışkanlıklarınızı değerlendirerek bir eşleşme sistemi ortaya koyar.

İlginizi Çekebilir:  Güncel Fatih Şifresi Nedir?

Netflix Eşleşme Nasıl Silinir?

Sizin tüm verilerinizi kullanarak eşleşme ortaya koyan Netflix artık yetinde tahminlerde bulunamayıp canınızı sıkıyor ise ayarlar-gizlilik bölümünden tüm geçmişi silebilir ve eşleşme önerilerinizi tamamiyle sıfırlayabilirsiniz.

Çoğu telefon operatöründe Youtube, Instagram gibi sosyal medya uygulamaları sınırsız iken Netflix için malesef ekstra internet paketi almanız gerekiyor. Bedava internet paketleri ile Netflix’in keyfini doya doya çıkarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Honor Telefon Markası Nasıl? Alınır mı? Kullanıcı Yorumları ve Tavsiyeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir