Nissan Juke Arıza Lambası Söndürme

Nissan Juke ve diğer Nissan modellerinde araçta hiçbir şey yokken veya belirli nedenlerle birden Arıza Lambasının yanması kendini gösterebilir. Aracın beyni sürücüye olası olumsuz durumlarda size bunu direkt belirtmek için tasarlanmıştır. Eğer aracı kullanıyorken Arıza Lambası birden yanmaya başlarsa aracınızı sağa çekip yaşanan durumun neden dolayı olduğunu anlamaya bakınız. Aksi taktirde yaşanabilecek şeyler fazla maliyete sebebiyet verebilir.

Aşağıda yer alan maddeleri takip ederek Nissan Juke aracınızın Arıza Lambasını söndürebilirsiniz.

  1. Araca bindikten sonra Kontak Anahtarını ON’ye getirin. Sonrasında bir saniye kadar geçtiğinde OFF pozisyonuna getiriniz.
  2. OFF pozisyonunda iken 10 saniye bekleyip ON yapınız. Burada ise 3 saniye bekleyip Gaz Pedalının sonuna kadara basıp çekiyoruz.
  3. Ardından Gaz Pedalı 7-10 saniye kadar boşta kalacak ve Arıza Lambanız Gösterge Panelinde kısmi olarak sönmeye başlayacaktır.
  4. Görünürlüğü azalan arıza ışığı bu işlemden sonra sönmediyse eğer Akü Kutup Başlığını söküp yarım saat kadar beklettikten sonra tekrardan takınız.

Buradaki yöntem işinize yaramadıysa aracınızı en yakın Nissan Yetkili Servislerine götürerek bilgisayara bağlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.