Biyografi

Okay Deprem Kimdir? Nereli?

Farklı meslek gruplarından birçok kişisinin biyografisini sizlerle paylaştık. Bugün Oktay Deprem kimdir? sorusunun cevabına yer vereceğiz.

Oktay Deprem Kimdir?

  • Sosyolog, Uluslararası ilişkiler Uzmanı, Siyaset Bilimci
  • Lugansk Taras Şevçenko Üniversitesi’nde Akademisyen

Okay Deprem, Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ortaokul ve lise öğrenimini Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamlamış, bunun ardından Mimar Sinan Üniversitesi’nde sosyoloji lisansını bitirdikten sonra Almanya’nın Regensburg Üniversitesi’nde Doğu-Batı İlişkileri alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Ukrayna’nın Odessa şehrinde bir süre yaşadıktan sonra, ülkede baş gösteren çatışma nedeniyle Donetsk’e taşımıştır.

Donbass’taki iç savaşın başından itibaren Türkiye’den bölgeden periyodik haber geçiren tek gazeteci olarak Evrensel gazetesinin muhabirliğini üstlendi. Radikal, Rusya’nın Sesi gibi çeşitli basın organları, internet siteleri ve görsel-işitsel haber ağlarında yazı ve haberleri yayınlandı. Ayrıca, Emek Dünyası ile Medya Günlüğü sitelerinde köşe yazıları kaleme aldı. Bir TV kanalında yorumculuk yapmanın yanı sıra, Rusça aktüel politika sitesi Wpered’de köşe yazarlığı görevini üstlendi. Bunun yanı sıra Tele 1’de köşe yazarlığı yapmayı sürdürmektedir. Lugansk Taras Şevçenko Üniversitesi’nde dersler veren Deprem, İngilizce, Almanca ve Rusça dillerini bilmektedir.

Kaynak

  • dogankitap.com, (Erişim Tarihi: 31 Aralık 2023)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds