Ekonomi

Para Kazandıran Uygulamalar

Mobil cihazların hayatımızda kapladığı alan giderek artıyor. Elimizden düşürmediğimiz telefonlar hatta tabletler artık bir parçamız olmuş durumda. Hal böyle olunca pek çok kişi mobil cihazlardaki para kazandıran uygulamalar hangileri olduğunu merak ediyor. 

Günümüzde ödül olarak gerçek para veren pek çok para kazandıran mobil uygulama mevcut. Bunların neler olduğunu ve nasıl para kazanıldığını bu yazımda ele aldım. 

Size vereceğim listede yer alan internetten para kazandıran uygulamalar ile siz de oturduğunuz yerden kendinizi zorlamadan para kazanabilirsiniz. 

Para kazandıran uygulamalar mobil cihazlardan iOS ve Android platformlarının her ikisi için de mevcut. Bunların bazıları verilen görevi tamamlama ile ilgili olurken bazıları da anket doldurma şeklinde. Tamamen sanal bir dünya içinde gerçek para kazanabileceğiniz uygulamalar da bulunuyor.

Son zamanlarda ise para kazandıran bilgi yarışmaları çok talep görüyor. Kullanıcılar hem bilgilerini deniyor hem de en yüksek skoru yaparak para ödülünden pay almaya çalışıyor. 

Şimdi gelin para kazandıran uygulamalar hangileri olduğuna yakından bakalım.

1. Bounty

En çok para kazandıran mobil uygulamalar arasında yer alan Bounty uygulaması basit görevler veriyor ve bunları yapınca size ödeme yapıyor. Üstelik Türkçe arayüze sahip bir uygulama. 

Bounty üzerinden para kazanmak için ilk önce telefonunuzdan uygulama indirme mağazasına girin. Ardından uygulamanın ismini aratın ve indirin. Doğru uygulama olduğundan emin olun. Bunun için indirme sayısına ve yorumlara bakabilirsiniz. 

Daha sonra kayıt olun. Ardından uygun görev listesine göz atın. Buradan size uygun olanı bulun ve detayları okuyun. Görevi gerçekleştirdikten sonra onay bekleme süresi var. Onaylandıktan sonra paranız bakiyenize eklenecektir. Para çekmek istediğinizde de en yakın Cuma günü hesabınıza yatırılıyor.

2. Money App

iOS ve Android cihazlarda kullanılabilen para kazanma uygulamaları arasında olan Money App size çeşitli basit görevler vererek para kazandırıyor. Peki nedir bu basit görevler?

Video izlemek, anket doldurmak, oyun oynamak, uygulama test etmek gibi görevler içerisinde mevcut. Bu görevler her gün güncelleniyor. Bu nedenle sık sık girip yeni görev var mı diye kontrol etmenizde fayda var.

Money App para kazandıktan sonra ödemeleri hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor. Bu uygulamada paralar en geç 2-3 gün içinde yatırılıyor. 

3. Hadi Uygulaması

Canlı yayınlanan bilgi yarışması olan Hadi genel kültür sorularından oluşan çeşitli sorulara doğru yanıt verenlere para kazandıran mobil uygulama. Yarışmadan para kazanabilmek için ise tüm sorulara doğru yanıt vermek gerekiyor.

Oldukça popüler olan Hadi, Android veya iOS cihazlardan kullanılabiliyor. Hadi uygulamasında yanlış cevap verseniz bile bir joker hakkınızı kullanabiliyorsunuz. Fakat son soruda joker kullanılamıyor.

Hadi, joker kazanmak için sosyal medya hesaplarını takip gerektiriyor. Ya da arkadaşlarınıza davet linki göndererek de joker kazanabiliyorsunuz. 

Her gün yarışma öncesinde bazı sorular için ipuçları yayınlanıyor. Bunları da sosyal medya hesapları üzerinden bulabilirsiniz. 

4. Oyna Kazan

Hadi uygulamasına benzer bir bilgi yarışması uygulaması olan Oyna Kazan, en çok para kazandıran uygulamalar arasında yer almakta. Uygulama 2019 yılında Google Play tarafından yılın en iyi uygulaması seçilmiştir.

Uygulamada iki tür yarışma bulunuyor. Bunlar VIP yarışmalar ve ücretsiz yarışmalar. VIP yarışmalara sadece belirli sayıda kişi katılabilir. Ücretsiz yarışmalara girip VIP yarışmalara katılmak için gerekli kuponları toplayabiliyorsunuz.

Ödülleri kazanabilmek için yarışmada uzun süre elenmemeniz gerekli. En son 1 kişi kaldığında büyük ödülü kazanıyor. Fakat para kazanan tek kişi yok. Kazandıran sorular aşamasında elenmeyen herkese belirli oranda para ödülü verilmekte. 

Para çekimleri için ise her ayın 20’sine kadar IBAN ile çekim talebi gönderilmesi gerekiyor. Ayın 25’ini takip eden 7 gün içinde de ödemeler tamamlanır.

5. Google Ödüllü Anketler

Google Surveys olarak da bilinen Google ödüllü anketler, anket sorularından veri toplayan bir pazar araştırması aracıdır. İnternet kullanıcıları, web’deki yüksek kaliteli içeriğe erişmek için uygulama üzerinden anket sorularını yanıtlayarak ödüller kazanır.

Verilen yanıtlar Google tarafından otomatik olarak analiz edilmektedir. Oluşan veriler çevrimiçi arayüz üzerinden araştırmacılara gönderilir. Kullanıcılar anketleri doldurmaları karşılığında Google Play Store üzerinden kredi alabiliyor. iOSiçin ise PayPal hesaplarına nakit para aktarılıyor.

Anket başına verilen kredi miktarı değişiklik gösterir. Ankette bulunan soru sayısına ve anketi doldurmak için gerekli süreye bağlı olarak farklılık olur. Anketler dürüstçe yanıtlandığı zaman sizin görüşleriniz daha değerli hale gelir. Bu sayede daha fazla anket veya kredi kazanabilirsiniz.

Buna benzer pek çok para kazandıran oyunlar ve uygulamalar bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gereken nokta ise güvenilir olanları seçmektir. Sonuçta vaktinizi bu uygulamalara ayıracaksınız ve karşılığını almanız önemlidir. 

Sizlere bu yazımda en çok para kazandıran uygulamalar hangileri olduğuna değindim. Eğer gerekli şartları yerine getirirseniz ve devamlılık sağlarsanız çok rahat bir şekilde bu uygulamalardan para kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi