Passat SET Tuşu Ne İşe Yarar?

Araçta lastiğinizin hava basıncını düzenli olarak kontrol etmeniz çok önemlidir. Lastik havasının düşük olması gibi her lastiğin farklı basınça olması durumunda da yakıt tüketiminde artış başta olmak üzere birçok problemle karşılaşırsınız. Yeni model araçlarda bunu sizin için düzenleyen sistemler olduğu için araca her binişte lastiklere bakıp ardından havası yerinde mi diye tekme atmanıza gerek kalmıyor. Passat Set tuşu da bu fonksiyonu kullanırken kalibrasyonu rahatlıkla takip edebilmenize olanak sağlıyor.

Passat Set Tuşu Nedir? Ne İşe Yarar?

Passat set tuşu vitesin sağ üst kısmında bulunur ve parantez işaretine benzer. Bu tuş lastik basınçlarınızın olması gereken seviyeye geldiğine emin olduğunuz andan itibarek bu basınç seviyelerini hafızasına alarak lastik basıncı düştüğünde ya da direkt bir lastiğiniz patladığında size uyarı verir.

Passat Set Tuşu Nasıl Kullanılır?

Passat set tuşunu kullanırken lastik basınç seviyelerinizin yerinde olduğu için aracınızı benzinlik veya lastik havası şişirebileceğiniz bir alana park ettikten sonra aşağıdaki adımları uygulayınız;

  • Lastik havalarını araç kapısının içinde yazan değerleri dikkate alarak şişiriniz,
  • Şişirme esnasında bir lastikte dengesiz bir inme söz konusu ise kontrol ettiriniz,
  • Aracınıza bindiğinizde set tuşuna basılı tutunuz,
  • Passat lastik basıncını hafızaya alacaktır,
  • Kalibrasyon işlemi tamam sürüşe devam ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.