Ekonomi

Paya Dönüştürülebilir Tahvil Ne Demek?

Paya dönüştürülebilir tahvil araçları borsa yatırımcılarının kazançlarını artırmaktan başka riski dengelemeyi amaçlayan kişiker tarafından da kullanılmaktadır. Karmaşık finans terimleri yerine kısa kısa bilgiler vererek amacınıza uygun olarak kısa bilgileri kolaylıkla edinmek için ekonomi kategorimizi takip edebilirsiniz. Paya dönüştürülebilen bu araçlar ile ilgili bir sorunuz olursa da yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Ancak bu bilgiler yatırım amaçlı tavsiye niteliğinde değildir.

Paya dönüştürülebilir tahvil demek, kurumlar tarafından ihraç edilen tahvil araçlarının yatırımcı tarafından ilk bir yıl sonra istenilen bir vakitte hisse senedine dönüştürülmesine olanak tanımaktadır. Bu yatırımı yapmadan önce bilinmesi gereken önemli diğer nokta firma tarafından rastgele bir zamanda da tahvillerinizin hisseye dönüşme ihtimalidir.

Bu araçlar piyasaya sunulurken özelliği açıkca belirtilir. Ayrıca böylesine esnek ve riski paylaşan bir yapıya sahip olması sebebiyle diğer tahvillere oranla daha düşük faiz oranları sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds