Spor

Pek çoklarına göre futbol tarihinin en iyi transfer sezonlarından biri: 2021 transfer sezonu.

Transferler ve bunların dedikoduları futbolda her zaman en çok tartışılan konular arasında yer almayı başarmıştır. Özellikle yaz sezonlarında futbolcuların bir sonraki sezonda oynayacakları takımları belirlemek için daha çok vakitlerinin olması gibi nedenlerden dolayı yaz transfer sezonları her sene dikkat çeker. Ancak 2021 transfer sezonu gerçekten nefes kesti. 

Bunun en önemli sebebi bu sezonda futbolun yaşayan ve aktif kariyeri devam eden 2 efsanesinin takımlarını değiştirmesi oldu. Özellikle Cristiano Ronaldo’nun futbolda devleşmeye başladığı ve çoğu zaman evim olarak adlandırdığı Manchester United’a geri dönmesi ve İngiltere’nin en pahalı kulübü Manchester City’i tercih etmemesi uzun yıllar boyunca konuşulacak efsane transfer olayları arasında yer aldı. 

Yine Barcelona efsanesi Lionel Messi’nin futbola başladığı ve bugüne kadar oynadığı kulübüne bırakarak Paris Saint Germain’e gitmesi de son yılların en büyük transfer olayı oldu. Nitekim bu iki olayın da aynı sezona denk gelmesi 2021’i en iyi transfer sezonlarından biri yapmayı başardı diyebiliriz. 

Bütün bu haberler hakkında şüphesiz en çok tartışılan platformlardan ilki betson.gen.tr platformu olmuştur. 

Gelin şimdi bu sezonun transfer panoramasını en çok para harcayan 10 kulübe göz atarak birlikte çıkaralım. 

2021 transfer sezonunda transfere en çok para harcayan 10 kulüp

Bunu sanırız bir liste şeklinde belirtmek daha doğru olacak. 
• 10’uncu sırada Atletico Madrid var: 75 milyon € harcadı. Son La Liga şampiyonu bu parayı 3 transfer için verdi.

 • 9’uncu sırada Rennes var: 79,5 milyon € harcayan ekip bu parayı toplamda 7 transfer için harcadı. 

• 8’inci sırada Messi’yi de kadrosuna katmayı başaran Paris Saint Germain var: 83 milyon € harcadı ve 6 transfer gerçekleştirdi. Şüphesiz PSG’nin en çok dikkat çeken hamlesi Messi’yi bedelsiz olarak kadrosuna katması oldu. 

• 7’nci sırada İtalya’nın efsane kulüplerinden AS Roma var: Jose Mourinho’nun ekibi bu sezonda 97,75 milyon € harcadı. Alınan en pahalı oyuncu 40 milyon € karşılığında Chelse’den alınan Tammy Abraham oldu.

 • 6’ncı sırada Aston Villa var: Yapılan harcama 100 milyon €. Bu para toplamda 5 transfer için harcandı.

 • 5’inci sırada bir Alman ekibi RPG Leipzig var: Leipzig tarafından yapılan harcamanın miktarı 105,8 milyon € oldu. Toplamda 6 transfer yapıldı. 
• 4’üncü sırada son Şampiyonlar Ligi şampiyonu Chelseavar: Transfer için Chelsea’nin bu sene harcadığı miktar 120 milyon € oldu. Bu miktarın sadece 2 transfer ile yapılması dikkat çekici. Bu paranın %90’dan fazlası 115 milyon €’ya alınan Romelu Lukaku oldu. 

• 3’üncü sırada Manchester City var: Sadece 2 transfer için onlar da 127,5 milyon € harcadılar. Aston Villa’dan aldıkları Jack Grealish’e ise bonservis bedeli olarak 117,5 milyon € ödediler. Bu para da Aston Villa’nın yaptığı transferlerin tamamını karşılamaya yetti de arttı diyebiliriz.

 • 2’nci sırada Manchester United var: Transfer için harcadığı para ise toplam 140 milyon €. Ronaldo’yu 15 milyon €’ya renklerine bağlayan United’ın en pahalı transferi ise Dortmund’dan aldıkları Jadon Sancho oldu. Bu transfere 80 milyon € ödediler.

 • 1’inci sırada ise Arsenal var: Toplamda 6 transfer için 165 milyon € gibi bir rakam harcadılar. Bunların en pahalısı ise Brighton’dan aldıkları Ben White oldu. Aldıkları rakam ise 58,5 milyon € gibi bir rakam olmayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi