Teknoloji

Samsung Şarj Cihazı Bağlantınızı Kontrol Edin Hatası Çözümü

Samsung mobil cihazınızda şarj cihazı bağlantınızı kontrol edin hatası alıyorsanız bunun nedeni şarj aletinin orijinal olmamasıdır. Cihazı ilk satın aldığınızdan bu yana sürekli olarak farklı bir şarj aleti kullanmanız, devamlı değiştirmeniz ve işlem yapmanız cihazın bu hatayı vermesine neden olur. Bununla birlikte şarj kablosunun uç kısmında temassızlık sorunu da yaşanıyor olabilir.

Bahsettiğimiz iki farklı neden de Samsung Şarj Cihazı Bağlantınızı Kontrol Edin Hatası almanıza sebep olabilecek ana kaynaklardandır. Ek olarak bahsetmek istiyoruz ki sadece bir şarj aletini kullanmanız telefonun yine bu hatayı vermesine neden olur. O yüzden gerektiği zamanlarda toz parçacıklarını temizlemeli, kablo değişikliği yapmalısınız. Aksi taktir de bu sorunu alabilir ve cihazın bataryasına zarar verebilirsiniz. 

Samsung Şarj Cihazı Bağlantınızı Kontrol Edin Hatası Çözümü

  • Samsung cihazınıza kullandığınız şarj aletinin orijinal olup olmadığını kontrol ediniz. Alet orijinal değilse hızlı bir şekilde değiştirerek sorundan kurtulabilirsiniz.
  • Cihazı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.
  • Şarj aletinin temassızlık ile alakalı bir problem yaşayıp yaşamadığına bakabilirsiniz. Eğer ki temassızlık varsa kabloyu değiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.