Biyografi

Seda Tosun Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri? Eşi?

Seda Tosun kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, oynadığı diziler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Seda Tosun’dan söz edeceğiz.

Seda Tosun Kimdir?

  • Oyuncu.

6 Nisan 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Seda Tosun, lisans eğitimini ise Aydın Üniversitesi Drama Oyunculuk Bölümünde tamamlamıştır. 2008 Miss Turkey finalistleri arasında yer alan Seda Tosun, aynı zamanda Balayı adlı filmde de başrol oynamıştır. Mucize adlı filmde Mızgin karakterine hayat veren Seda Tosun, ayrıca Yunus Emre adlı dizide de görev almıştır. Seda Tosun, bunun yanında lise yıllarında da mankenlik ve modellik de yapmıştır. Tosun, Kertenkele adlı dizide de Gizem karakterine hayat vermiştir. Başarılı oyuncu ve güzel manken Seda Tosun, Cenk Kangöz ve Mehmet Ali Erbil ile yaşadığı ilişki nedeniyle de uzun süre gündemde kalmıştır. Daha sonrasında Eymen Adal ile evlenen Seda Tosun, sonrasında eşinden boşanmıştır.

Boyu ve Kilosu?

  • Başarılı oyuncu ve manken Seda Tosun 1.78 m boyundadır ve 60 kilodur.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Seda Tosun, oyunculuk çalışmalarına da devam etmektedir. Başarılı oyuncu Seda Tosun hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.