Biyografi

Sena Yıldız Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Boyu? Dizileri? Sevgilisi?

Sena Yıldız kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Sena Yıldız’dan söz edeceğiz.

Sena Yıldız Kimdir?

  • Oyuncu.

1993 yılında İngiltere’de dünyaya gelen Sena Yıldız, oyuncu olarak tanınmaktadır. 9 yaşındayken Türkiye’ye dönüş yapan Sena Yıldız, annesinin kendisini bir oyunculuk ajansına yazdırmasıyla sektöre ilk adımını atmıştır. İki Dünya Arasında isimli dizide canlandırdığı Maya rolü ile dikkatleri üzerine çeken Sena Yıldız, sonrasında Blu TV platformunda yayınlanan ”Saklı” adlı dizide Rüya rolüne hayat vermiştir. Sena Yıldız, ayrıca Yasak Elma dizisinde Gamze karakterinde oynamıştır.

Rol Aldığı Projeler

  • 2022 – Mühr-ü Musallat – Perihan (Selin) (Sinema Filmi)
  • 2022 – Yasak Elma (Gamze) (TV Dizisi)
  • 2021 – Saklı (Rüya) (TV Dizisi)

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Sena Yıldız, oyunculuk çalışmalarına FOX TV ekranlarında yayınlanan Yasak Elma adlı dizide devam etmektedir. Başarılı oyuncu Sena Yıldız hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biliyo.org, Sena Yıldız, erişim tarihi: 28 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds