Sigara Değiştirmek Öksürük Yapar mı?

Sigara, kağıda sarılarak ve dumanı çekilerek tüketilen bir tütün ürünüdür. İçerisinde bağımlılık yapan nikotin ve pekçok kanserojen madde bulundurur. Başlayan çoğu kişi içerdiği nikotin dolayısı ile bırakmakta güçlük çeker hatta çoğu zaman bırakamaz. Peki, sigara içmek zararlı mıdır? Sigara öksürük yapar mı? Sigara değiştirmek öksürük yapar mı? Bu ve bunun gibi konu ile ilgili merak edilen soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Sigara İçmek Zararlı Mıdır?

Sigara, sayılamayacak kadar çok zarara sahiptir. Başta solunum hastalıkları olmak üzere kanser ve daha birçok hastalığa davetiye çıkarır. Bunun yanında barındırdığı zehirli ve kanserojen maddeler kanın oksijen taşıma kapasitesini azaltarak tüm damar ve dokuların yapısını bozar. Ayrıca pasif içicilik dediğimiz sadece sigara içmek değil dumanını solumak da kişiye ciddi zararlar verebilir.

Sigara Değiştirmek Öksürüğe Sebep Olur Mu?

Piyasada sayılamayacak kadar çok sigara markası bulunur. Her marka içerdiği nikotin ve diğer maddelere göre hafif ya da ağır kategorisine girer. Bu içerdiği maddelerin farkı aynı zamanda fiyat farkına da sebep olur. Sigara değiştirmek de bu nedenle öksürüğe sebep olur. Sadece öksürükle kalmaz aynı zamanda balgam da yapar ve kişiyi oldukça rahatsız eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.