Spacer Muayeneden Geçer mi?

Bilindiği üzere arabalara birçok modifiyeişlemleri uygulanıyor. Bu işlemler arabanın kişiselleştirilmesi, hızı arttırmak vb. gibi çeşitlere ayrılmakta. Bunlardan yaygın olan bir işlem olan Spacer ya da diğer adı ile Flanş ise meraklıları tarafından yapılıyor. Peki, spacer (flanş) nedir?Muayeneden geçer mi? 

Spacer (Flanş) Nedir? 

Spacer’lar aracınızın jantı ve poryası arasına uygulanan, genellikle aracınızın iz (aks) aralığını arttırmak için yapılan işlemdir. Spacer (Flanş) ikiye ayrılıyor:1- Aracın İz Mesafesini Arttırmak İçin Spacer Uygulanması2- Aracın Bijon Aralığını Değiştirmek İçin Spacer Uygulanması

Jant taktırmak istiyorsunuz fakat aracınızın bijonölçüleri almak istediğiniz janta uygun düşmediyse, bijon aralığını değiştirmek için genelde Spacer’lar tercih edilebiliyor. (Örneğinaracınızın bijon ölçüsü 5×100, siz 5×114’lük bir jant istiyorsunuz.) 3- Tekerlekte Daha Dışta Durması İçin Spacer Uygulanması (Görsel Olarak) 

Spacer (Flanş) Muayeneden Geçer Mi? 

Spacer’lar doğru malzemelerden ve uygun bir şekilde uygulandığında muayeneden rahatlıkla geçirilebilir. Fakat eğer muayenede aracınız çamurluğa vb. Sürtünme yaparsa, sorun yapılabilir ve ağır hasar olarak kaydedilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.